V neděli nastoupíme na hřišti Sparty

Na nejslavnější prvoligový stadion míří v neděli žlutomodrá parta. Utkání 8. kola HET ligy zavede Severočechy na pražskou Letnou, kde sídlí nejmilovanější i nejnenáviděnější tuzemský klub – AC Sparta Praha. Souboj s Letenskými má pro Teplice vždy neopakovatelné kouzlo, ústy ofenzivního esa Jana Rezka ale Skláři do hlavního města vzkazují: „máme respekt, ale nebojíme se!“

Ani jeden z nedělních soupeřů není v ideální pozici. Sparta vstupovala do nové sezóny s novým projektem, kdy mužstvo vede zahraniční kouč, který si do týmu přivedl 11 nových mužů. Nevídaný projekt budí mnoho vášně, jedni se ho zastávají, druzí odsuzují. Pravda je ale zatím taková, že Sparta se hledá a po vypadnutí z pohárové Evropy ji ujíždí vlak i v domácí soutěži. O to větší motivaci patrně Stramaccioniho výběr bude proti Teplicím mít. Rudí musí vyhrát!

Ani Tepličtí si nemohou pískat. Jejich hra sice snese poměrně přísné parametry, v posledních dvou duelech ale ofenzivní družina vyšla naprázdno a pouze s jedním vyválčeným bodem. Zvláště domácí remíza 0:0 s Bohemians mrzí. „Body, které jsme doma ztratili, si o to víc budeme chtít odvézt ze Sparty,“ hlásí Rezek. „Určitě nejedeme k žádnému utkání s tím, že prohrajeme, natož na Spartu,“ přidává se Daniel Šmejkal. Ten zároveň potvrzuje, že Sparta je pro jeho celek vzhledem k velké fluktuaci hráčů v sestavě poměrně nečitelným mužstvem. „Budeme se na to snažit připravit,“ vyhlíží nedělní duel.

Ten začíná na Letné v 18 hodin. Do Prahy s Teplicemi míří i jejich fanoušci, Fanklub pořádá zájezd, řada příznivců se chystá na mýtický stadion po své vlastní ose. Žlutomodrým se může do základní sestavy vrátit ve Zlíně vyloučený Šušnjar.