V pátek přijede na Stínadla Liberec

Už v pátek přijede na Stínadla k severočeskému derby mužstvo Slovanu Liberec, které je příjemným překvapením dosavadního průběhu HET ligy. Zápas se bude hrát od 20.15 hodin a pro domácí Skláře je důležitý hned z několika hledisek.

Tepličtí totiž už tři kola v řadě nevyhráli, navíc v těchto duelech nedokázali dát ani jednu branku. Trápí je také velké množství obdržených gólů. To vše chce parta hlavního trenéra Daniela Šmejkala v pátek večer změnit. „Na všem pracujeme na tréninku. Oproti minulé sezóně dostáváme opravdu hodně gólů. Je to i o osobní statečnosti v soubojích. Myslím, že když zapracujeme na obranné fázi, tak se zlepší i ofenziva. Musíme se ale odpíchnout od toho, abychom góly nedostávali,“ myslí si asistent hlavního kouče Radim Nečas.

„Zápas s Libercem pro nás bude hodně těžký, protože teď se nám několikrát po sobě nepodařilo vyhrát. Určitě budeme chtít získat tři body,“ říká Alex Král, benjamínek teplické sestavy, před derby odhodlaně.

Žlutomodří jsou v tabulce s devíti body desátí. Ztrátu na pohárová umístění mají čtyřbodovou, čtyřbodový je i jejich náskok na první sestupovou příčku. „Pořád se v tabulce koukáme více nahoru než dolů,“ tvrdí Král. „Páteční utkání napoví, jakým směrem se budeme dál na podzim ubírat,“ přidává svůj názor na důležitost souboje se Slovanem.

Podle Radima Nečase je Liberec družstvem, které je velmi kvalitní. „Kádr se u Slovanu po půl roce změnil, ale tým si udržel formu, hraje dobrý fotbal, je schopen měnit systém. Jsme na Liberec připraveni a doma chceme zvítězit.“

Liberečtí naposledy před svými fanoušky pouze remizovali se Slováckem, což bylo pod Ještědem bráno jako velké zklamání. „Je to obrovské zklamání. Slovácko šlo hrozně rychle do desíti hráčů, ale my jsme to nijak nevyužili. Pár šancí jsme si vytvořili, ale neproměnili jsme je. Soupeř pak měl jedinou šanci a tu proměnil. Dal nám lekci z efektivity, ztratili jsme dva body,“ drbal si u Nisy hlavu fotbalista Liberce Matěj Hybš.

V dresu Slovanu se na Stínadlech pravděpodobně představí i bývalí hráči Teplic Roman Potočný a Radim Breite.

V Teplicích se bude hrát v pátek od 20.15 hodin. Alex Král, stejně jako jeho spoluhráči a celý klub, si přeje početnou diváckou kulisu: „Chtěl bych vás všechny pozvat na Stínadla proti Liberci. Věřím, že vás bude co nejvíc a že nám pomůžete vyhrát. Děkuju!“