V sobotu je tu první zápas jara!

A je to tu! Fotbalové jaro už v sobotu rozrazí dveře, do Teplic přijede brněnská Zbrojovka! Fotbaloví fanoušci nemohou dospat, v sobotu vyrazí na Stínadla, aby od půl čtvrté ze všech sil fandili „sklářům“ v boji o důležité ligové body. „Každý z nás se maximálně těší! Příprava byla dlouhá, zima tuhá, těším se na přírodní trávu a na start jara!“ vyhlíží netrpělivě sobotní odpoledne kapitán žlutomodrých Admir Ljevaković.

Až na čtrnácté příčce najdeme po podzimu Brno. Jak překvapivé! Od sestupu ho dělí pouhé dva body, o to větší motivaci bude mít v sobotu v lázeňském městě uspět. Habancovi svěřence bude hnát i to, že se jim na Stínadlech v posledních letech náramně daří – třikrát v řadě dokázali vyhrát 1:0! „Brnu to venku moc nešlo, v Teplicích se mu ale utkání vždy vyvedla. V Brně ho přitom Teplice dokázaly porazit. Možná to bylo tím, že doma hraje Zbrojovka jinak, víc útočně, má vzadu okénka. Venku si víc hlídá zadek a spoléhá na brejky,“ zamýšlí se Alois Hyčka, ještě na podzim hráč Brna, nad podivuhodnou sérií. „Je na čase ji přerušit!“ velí. „Já věřím, že zápas zvládneme,“ přidává Ljevaković.

V sestavě Zbrojovky se už může objevit Pavel Zavadil, jenž se právě na Stínadlech před rokem nešťastně zranil. Nebude mít tento smolný moment v hlavě? Vůbec ne. Jasně, vím o tom, že se to stalo zrovna tam, ale nebojím se toho. Náhodou to takhle vyšlo, ale já se tam těším, už se nemůžu dočkat, až to všechno vypukne a bude se zase hrát o body.“

Podzimní duel skončil na jihu Moravy bezgólovou remízou, její opakování by bylo pro domácí neúspěchem, vždyť přípravu měli vydařenou a před vlastními fanoušky chtějí hlavně vítězit. „Příprava byla dobrá, ale až první jarní zápasy ukážou, jestli tomu tak skutečně bylo. Doufám, že do jara vstoupíme dobře, že se nám povede získat co nejvíce bodů, aby zbytek jara byl klidnější,“ je Hyčka hladový po bodech. „Brno bude o hodně silnějším soupeřem, než byly v generálce České Budějovice,“ varuje Ljevaković. „Musíme být co nejvíce koncentrovaní, každý hráč musí podat dobrý výkon, abychom uspěli,“ zná recept na úspěch.

Hyčka i jeho spoluhráči si přejí, aby v sobotu bylo v hledišti Stínadel co nejvíce fanoušků. „Přál bych si, aby byli našim dvanáctým hráčem,“ vzkazuje teplická zimní posila divácké žlutomodré obci.

Zápas FK Teplice – FC Zbrojovka Brno se hraje v sobotu od 15.30 hodin na Stínadlech!