V sobotu je tu venkovní utkání na Baníku Ostrava

Druhá cesta na venkovní stadión v nové sezóně nejvyšší fotbalové soutěže povede v sobotu do Ostravy – Vítkovic, kde má své sídlo Baník. Staronováček po skvělém rozjezdu v minulém kole utržil pět gólů v Uherském Hradišti, bude proto zajímavé sledovat, jak se z debaklu na domácím hřišti proti Teplicím oklepe. Žlutomodří doma ztratili dva body s Jabloncem, i oni touží po bodovém reparátu. Zápas 4. kola FC Baník Ostrava – FK Teplice začíná v 17 hodin.

„Věřím, že v Ostravě uspějeme. Chceme se po minulé domácí ztrátě zvednout, vrátit se k dobrým výkonům a zápas zvládnout,“ maluje ideální sobotní obrázek kapitán Severočechů Admir Ljevaković.

Tepličtí ale dobře ví, že je s Baníkem nečeká jednoduchá práce. Ostravané v nové sezóně vykazují velkou ofenzivní sílu. „Mají zajímavé ofenzivní hráče. Baroš, Poznar a další známá jména. Jak jsou ale silní v útoku, tak mají problémy v obraně. Musíme se proto snažit dát nějaký gól, pak můžeme počítat s body. Nechci říct, že jsou vzadu špatní, je možné, že po bůru od Slovácka dají s námi více na defenzivu,“ přemýšlí bosenský záložník, který Sklářům slouží věrně už deset let.

Na Stínadlech je klubovým inventářem také brankář Tomáš Grigar, který se fotbalovým začátkům učil právě ve Vítkovicích, které jsou nyní domovem baníkovců. „Stadión se hodně změnil, zůstala tam jen hlavní tribuna, okolo byly postaveny krásné tribuny. Čekám osm až devět tisíc fanoušků,“ těší se „Grigi“ do Ostravy. „V hledišti budu mít opět rodinu, známé, do Ostravy se vracím rád.“

Tepličtí hráli v Ostravě s Baníkem naposledy na jaře 2016, tehdy ve Vítkovicích zvítězili 2:1. Baníkovci poté sestoupili do druhé nejvyšší soutěže, ze které se však dokázali bleskově mezi elitu vrátit. Trenér Radim Kučera poskládal zajímavý kádr, který pravděpodobně bude příjemným oživením celé ligy. Po minulém duelu na Slovácku ale byla rodina fanoušků z Ostravy zklamaná. O to víc se baníkovci budou snažit selhání napravit v domácím střetnutí s Teplicemi.

Držte žlutomodrým v sobotu palce. A pokud to vyjde, kde v Ostravě slavit? „Tam je známá ulice Stodolní. Ať si fandové zajdou někam tam na ber a dají si nějaké to pivo,“ radí Tomáš Grigar, kde nejlépe oslavit případný bodový zisk.