V sobotu přijede na Stínadla Ostrava

Ukončí Teplice v sobotu tři zápasy dlouhé čekání na body? V rámci 5. kola FORTUNA:LIGY jim protivníkem bude Baník Ostrava. V AGC Aréně se bude hrát od 16.30 hodin.

„Skláři“ začali novu sezonu výhrou v Příbrami, pak ale ztratili všechny body s Pardubicemi (1:2), Slováckem (0:2) a Slavií (1:5). Proč se jim po dobrém úvodu nedaří? „Příčinu vidím jednoznačně v nezvládnutém zápase s Pardubicemi. Po Příbrami jsme byli hodně nahoře a kluci to asi měli postavené tak, že to na hřišti nováčka, který navíc hraje v azylu, půjde samo. Nezvládli jsme to a vše se otočilo proti nám,“ myslí si trenér FK Teplice Stanislav Hejkal.

Proti Baníku se bude muset obejít bez stopera Davide Heidenreicha, který viděl před týdnem v Edenu diskutabilní červenou kartu. Vedení „žlutomodrých“ podalo proti tomuto rozhodnutí odvolání, komise rozhodčích poté uznala, že sudí Marek chyboval. Trest pro mladého obránce ale smazat nejde, v sobotu hrát nemůže.

„Jestliže komise rozhodčích řekla, že to byla chyba VAR a hlavního, tak nechápu, proč nebyl omilostněný. Spletli se dva rozhodčí, ale mladý kluk, který fauloval maximálně na žlutou za stavu 2:0 pro Slavii, musí zápas stát,“ kroutí Hejkal hlavou nad chybou systému. Severočechy navíc trápí svalová zranění Mareše a Nazarova, nad jejichž startem visí obrovský otazník.

Ostrava v posledním kole zabrala, doma porazila 3:0 Pardubice. Do sestavy se jí vrátilo několik zkušených hráčů, což na její hře bylo znát. „Zlepšení musíme potvrdit v Teplicích,“ uvědomuje si útočník Tomáš Zajíc, který do slezské metropole přišel ze Slovácka.

Podle Hejkala mají Teplice z Baníku zdravý respekt, ale musí dělat body. „V tabulce pravdy jsme na nule. Musíme vyhrávat hlavně doma, abychom si tuto bilanci udrželi. To by pak znamenalo lepší polovinu tabulky. A tam chceme být,“ tvrdí první muž teplické lavičky.

Na zápas platí pro fanoušky omezení, která vycházejí z vládního nařízení. Pozorně si o nich přečtěte ZDE.