Vukadin Vukadinović: Museli jsme to nějak ubojovat a ukopat

Vukadin Vukadinović v Olomouci dokázal vstřelit první ligový gól za Teplice, ten byl navíc velmi důležitý, protože pro žlutomodré barvy znamenal bod za remízu 1:1.

Jak bys zhodnotil zápas?
Musím říct, že to nebyla žádná fotbalová hitparáda, ale jsme v takové situaci, že na krásu hrát nemůžeme. Museli jsme to nějak ubojovat a ukopat. Minulý týden jsme nezvádli klíčový zápas, takže je to tuhý boj o záchranu a bude se počítat každý bod. I ten dnešní může mít velkou cenu.

Jak bys popsal ten tvůj gól?
Byl tam propadlý balón za obranu a Kůča mi to hezky dal, měl jsem první myšlenku, že budu střílet. Beny to tečoval, takže to tam díky tomu spadlo.

Jak se ti hraje na hrotu?
Není to úplně můj post, ale máme všechny útočníky zraněné, takže se to snažím nějak odběhat, presovat a spíše si hledat balóny za obranu nebo po zemi. Je to pro mě těžký vyhrávat souboje s urostlými stopry. Jsem hlavně rád, že hraju a snažím se.

Co ten plusový bod z venku bude znamenat?
V Olomouci se těžko hraje, mají velmi dobrý tým, takže pro nás to je plusový bod a musíme každý bod brát.

Jaká byla poločasová promluva?
Trenér se nás snažil hlavně povzbudit, protože nás srazil ten gól ze třetí minuty a pak nás to provázelo celý poločas. V kabině jsme si před zápasem řekli, že nechceme inkasovat, protože gólů dostáváme hrozně moc a pak přijde třetí minuta, kdy dostaneme blbý gól.

Bylo klíčové Sigmu nepustit na 2:0?
Určitě! Už ke konci první půle jsme trošku začínali hrát, ale bylo to obecně hrozně těžké.

Ve středu vás čeká Plzeň, jaký to bude zápas?
Na tom našem hřišti, kde my jsme zvyklí, je můžeme určitě potrápit. Jsou kombinační mužstvo, takže jim to vyhovovat nebude. Bod z Olomouce nás povzbudí a zkusíme doma uhrát co nejlepší výsledek.