Vukadin Vukadinović: Myslím, že Teplice mají výborný mančaft

Novou tváří FK Teplice je Vukadin Vukadinovič. Nastupovat bude s číslem 40. “Vzal jsem číslo, které bylo volné. Beru to tu jako restart mé kariéry, začínám od nuly,” tvrdí muž, který v tuzemské lize hrál už v pěti ligových klubech.

Jaké jsou tvoje první pocity z Teplic?
Zaprvé jsem hlavně hrozně rád, že to vyšlo. Týden jsem s Teplicemi trénoval, pak jsem se domluvili. Nemyslím si, že jsou Teplice týmem, který by měl hrát dole. Jsem v Česku už nějaký pátek, proto vím, že je to dobrý klub. Je tu spousta dobrých hráčů, krásný stadion, zázemí. Vše je super. Určitě tým patří výše. Věřím, že to tu bude lepší než v Karviné, kde se bojovalo o záchranu.

Angažmá ve Slezsku ti moc nesedlo. Prý jsi měl špatnou fyzičku, byl jsi zraněný…
Ano, bylo to tak. Před tím jsem trénoval v béčku Sparty, to nebylo ideální. A pak přišlo to zranění. Táhlo se to se mnou celý podzim. Přišel jsem někdy v pátém kole, dokázal jsem se dát nějakým způsobem do kupy. Celkově mi to tam ale nesedlo. Hra tam byla založená hlavně na defenzivě, fotbal se moc nehrál. Bylo to nevydařené angažmá.

V Teplicích to bude jiné?
Myslím, že Teplice mají výborný mančaft. Podle mě patří kádrem mezi šest sedm prvních klubů ligy. Je tam spousta zkušených borců, kteří mají přes 200 startů. I na tréninku jsem poznal, že jsou do velmi dobří fotbalisti.

Co po tobě bude trenér chtít? Průniky, centry?
Bavili jsme se už o tom spolu. Jsem tu ale teprve týden. Budeme se průběžně o mé roli bavit. Nemám ale problém, věřím, že zapadnu. Čeština mi není neznámá. Bude to dobré.

Na jakém postu se cítíš nejlépe?
Můžu hrát zleva, zprava, nahoře. Nemám problém. Budu hrát tam, kde bude chtít trenér. Nejlépe se cítím na lajně.

S kým sis v kabině nejvíc porozuměl? S Admirem?
Je pravda, že Ljeva je vlastně můj krajan. Známe se z ligových zápasů, vždycky jsme si po nich povídali. Je to super kluk. Ale přijali mě dobře všichni, je tu super parta.

Jaké máš vzpomínky na zápasy s Teplicemi?
Co si pamatuji, tak jsem se dvakrát proti nim trefil. Libí se mi barvy – žlutá a modrá. Takové byly i ve Zlíně, sedí mi. Vždy se na Stínadlech hrály dobré zápasy, je tu fakt krásný stadion.

Teď jedete na Slavii. Pro tebe to bude prestižní zápas, hrál si za ni.
Pro mě je samozřejmě dobře, se jede hned na Slavii. Se Spartou je to nejlepší náš klub. Čekám výborný zápas. Když mě trenér postaví, tak je motivace jistá, když jsem tam působil. Stadion znám dobře, těším se!

Jak na tebe působí kluci v kabině? Nejsou skleslí po těch dvou porážkách?
Určitě bychom teď potřebovali body, abychom se vrátili na vítěznou vlnu. Ale kluci jsou zkušení. Já věřím, že na nás ta zlá série nedolehne.

A dá se na Slavii uspět? Pardubice možná ukázaly cestu.
Jedeme tam s tím, že nemáme co ztratit. Pokud se nebudeme bát, tak to bude dobré. Slávisti jsou taky jen lidi. Pardubice nám ukázaly návod, to je pravda. Presovaly, bojovaly. Určitě se ještě podíváme na video, i Slavia má nějaké slabiny. Budeme se je snažit využít.

Na dresu máš číslo 40. Znamená to něco?
Nemám k tomu číslu vůbec žádný vztah. Čísla, která jsem dříve nosil, jsou obsazená. Tak jsem si řekl, že si vezmu něco jiného, co je volné.

Vlastně to může být bráno jako takový restart.
Je to tak. Beru to tak, že začínám od nuly. Poslední rok a půl nebyl úplně ideální. Jsem ale odhodlaný a motivovaný se restartovat. Fotbal jsem nezapomněl hrát, jen jsem udělal špatné kroky, nechal jsem se ovlivnit některými lidmi, o kterých jsem si myslel, že jsou kamarádi. Ano, je to můj restart.

Které kroky si vyčítáš?
Sparta byla výborná zkušenost, tu jen tak někdo neodmítne. Ale to Turecko potom. To bylo nevydařené angažmá. Nechal jsem si od některých lidí namluvit, že to bude dobrý krok. A pak Karviná. Tam to bylo poprvé, co jsem hrál o záchranu. A nebylo to dobré. Věřím, že tady se to opakovat nebude. Jak říkám – mančaft je tu dobrý.