Juniorka

Jan Skýpala: Soutěž juniorek vzbuzuje velká očekávání

12. června 2012 / 06:54:04 / Martin Kovařík
 Jan Skýpala: Soutěž juniorek vzbuzuje velká očekávání

Už na začátku srpna se rozjede první ročník nové soutěže juniorek. "Do soutěže by mělo nakonec zasáhnout osmnáct juniorek, šestnáct prvoligových a dvě druholigové," říká hned v úvodu rozhovoru sportovní sekretář Jan Skýpala a vzápětí dodává: "Myslíme si, že tato soutěž bude velmi kvalitní a má výhodu, že hráči budou trénovat doma ve svém klubu. Soutěž bude podle mě minimálně stejně dobrá jako ČFL a bude atakovat hranici mezi ČFL a druhou ligou."

Kde bude hrát juniorka své zápasy?

"Bude hrát v Krupce, dohoda je odsouhlasená a v nejbližších dnech bude také podepsána."

Proč právě tam?

"Je to především kvůli rozměrům hrací plochy. Juniorka bude mít možnost hrát na dvou hřištích, první volbou bude hřiště v Krupce a druhou hlavní hřiště na Stínadlech. Svaz a ligové kluby trvaly na tom, aby se hrálo na hřištích s ligovými rozměry 105 x 68 metrů."

Už je specifikováno na kterém hřišti by se hrály televizní zápasy?

"Model s televizí ještě není specifikován, televize si nejspíše bude moci zvolit zda-li chce zápas snímat na hlavním stadionu nebo ze stadionku v Krupce. Kluby nemají problém s tím, aby se hrálo na hlavních stadionech, ale televize nepředpokládá tak vysokou návštěvnost, tudíž raději bude přenášet zápas z menšího stadionku s dobrou kulisou."

Jaký bude hlavní hrací den?

"Zápasy by se měly hrát v pondělí či v úterý. Z těchto dnů si kluby mají zvolit hlavní hrací den. Věřím, že poté bude možnost přesunout některé zápasy na neděli, pokud A mužstva našeho klubu i soupeře juniorky budou mít odehrána ligový zápas již v pátek či v sobotu."

A jaký ze dvou dnů zvolí náš klub jako hlavní hrací den?

"My chceme hrát zápasy v pondělí co nejpozději to vzhledem k viditelnosti půjde. Tušíme, že v listopadu už to bude pro diváky těžší, ale do změny času by to mohlo pro diváky být příhodné, jelikož se zápasy nebudou krýt s žádnými soutěžemi vyjma ligové dohrávky."

Jaké bude věkové složení juniorky?

"Bude to tým do jednadvaceti let, to znamená v příští sezóně hráči ročníku 1992 a mladší. Může nastoupit pět starší hráčů a také jeden cizinec bez registrace, pouze s povolením od svého domovského klubu."

Kluby tedy budou moci otestovat hráče v zápase...

"Pokud zahraniční hráč přijde na testy, tak bude moci nastoupit, což je určitě výhodou."

Jaký bude realizační tým juniorky?

"Bude zbrusu nový, Martin Dolinský se posune z pozice šéftrenéra mládeže do pozice hlavního kouče juniorky. Bude mít za úkol propojit mládež s A mužstvem."

Kdo bude jeho asistentem?

"Jako asistenta si vybral dlouholetého spolupracovníka Zdeňka Müllera, který na jaře prokázal velmi dobré fotbalové cítění při záchraně A dorostu. Tým se pod ním chytil a hráči u něj mají respekt. Tato trenérská dvojice je velmi silná."

S jakým složením kádru se počítá?

"Máme soupis dvaceti hráčů, kteří začnou přípravu, ale postupně se to zúží na šestnáct hráčů."

Počítá se výlučně s hráči ročníku 1992 a 1993 nebo zůstanou i někteří starší, případně budou posunuti někteří mladší hráči?

"Ze starších mají trenéři zájem o Petra Šaldu, Karla Jelena a Karla Kodeše, ale pro ně je to poslední rok, kdy mají šanci se prosadit. Buď se budou muset dostat do A mužstva nebo se jim bude hledat poté nové angažmá. Co se týče mladších, tak ti nejlepší dorostenci by měli být posunuti, ale samozřejmě chceme také udržet kvalitu a konzistenci dorostu. Například Michael Lüftner začne v dorostu, ale v průběhu podzimu bude na dohodě nového šéftrenéra mládeže a trenéra juniorky, zda nebude lepší ho již posunout do soutěže juniorek."

Kdy začne příprava juniorky?

"Příprava bude zahájena 9.července a hned druhý den přípravy nastoupí juniorka proti Ústí, dále tam má z druhé ligy Varnsdorf, německý Bautzen, třetiligový Chomutov a generálku odehrají mladíci s juniorkou Jablonce. Soustředění proběhne v Blšanech. Soutěž bude zahájena o prvním srpnovém víkendu."

Jaká jsou očekávání směrem k této soutěži?

"Jde o první rok soutěže, proto jsou velká očekávání. My jako klub si myslíme, že tahle soutěž bude velmi kvalitní a má výhodu, že hráči budou trénovat doma ve svém klubu. Soutěž bude podle mě minimálně stejně dobrá jako ČFL a bude atakovat hranici mezi ČFL a druhou ligou."


Sociální sítě
VZP
Zasílání předzápasového zpravodaje na:
email:
© 2008 - 2015 FK Teplice a.s. | Všechna práva vyhrazena | info@fkteplice.cz | webmaster