Teplice - Mladá Boleslav 0:0

21. kolo, Synot liga,
FK Teplice FK Mladá Boleslav
0:0 (0:0)

Rozhodčí: Proske – Nádvorník, J. Paták.
ŽK: Vachoušek, Ciskaridze, Gregáň, Potočný – Čmovš, Takács.
Diváci: 3541.

Team logo

FK Teplice

Chudý – Hora, Lüftner, Ciskaridze, Krob – Kodeš, Soungole – Gregáň (57. Nivaldo), Kukec (65. Potočný), Fillo – Vachoušek. Trenér: Vavruška.
Team logo

FK Mladá Boleslav

Šeda – Jánoš, Toml, Čmovš, Fleišman – Ščuk, Rada – Čermák (81. Přikryl), Magera (78. Takács), Kalabiška – Chramosta (46. Baroš). Trenér: Jarolím.

Komentář k zápasu

21. kolo Synot ligy přineslo Teplicím cenný bod z domácího utkání se silnou Mladou Boleslaví, která před duelem na Stínadlech držela v tabulce třetí figuru. Vzhledem k průběhu zápasu nutno říct, že Severočeši si zasloužili body tři, hlavně ve druhé půli totiž byli výrazně lepším mužstvem.

Trenér Vavruška nemohl počítat s vykartovaným Ljevakovićem, do sestavy se mu naopak vrátil po karetním trestu Soungole. Teplický stratég n hrot útoku překvapivě postavil kapitána Vachouška a soudě podle toho, jak se zkušenému hráči žlutomodrých dařilo, to vůbec nebyl špatná volba.

Vachoušek mohl skórovat už ve 4. minutě, jeho pokus mu ale zablokoval mladičký Toml, který se při problémech Mladé Boleslavi s defenzivou dostal do základní sestavy. Tepličtí měli mírně navrch, další šanci měl Fillo, nohou ho ale vychytal brankář „Bolky“ Šeda. Obrovskou šanci měli hosté ve 24. minutě díky Chramostovi, Chudý v brance sklářů ale míč za svá záda nepustil a bravurně zasáhl. A ještě jedna šance Středočechů stojí za zmínku, opět v ní byl Chramosta. Balon ale poslal jen do boční sítě.

Po obrátce už byli na hřišti de facto jen Teplice. Ty si bohužel nevytvářely tutové šance, přesto obrana Mladé Boleslavi měla plné nohy práce. Aktivní byl opět Vachoušek, v 75. minutě po Šedově chybě napálil míč do břevna Fillo. Žlutomodří byli blízko blizoučko brance, míč ale mezi tři tyče nemohli dostat. Tak například pět minut před koncem se mohl radovat Vachoušek, Čmovš ale míči v cestě do sítě zabránil. Tlak sklářů byl místy drtivý, kýžený úspěch ale nepřinesl.

Sobotní utkání Teplice – Mladá Boleslav tak skončilo bez branek. Za týden jedou Tepličtí do Ostravy, kde se utkají s posledním Baníkem.

„Dnes jsem utkání odehráli slušně, byli jsme dobře připravení. Boleslav se mi v posledních kolech strašně líbila, má svou kvalitu. My jsme soupeře donutili ke spoustě chyb, dostali jsme ho pod tlak a měli jsme i dost šancí. Našemu výkonu chyběla akorát branka a vyhráli jsme. Ale bod bereme a jedeme dál,“ okomentoval dramatických devadesát minut trenér Teplic David Vavruška.