Němeček L. (1) – Krsmanovič N. (3), Tsykalo Y. (16), Hora J. (22) ©, Procházka D. (24), Bednár S. (29), Sarr I. (50), Hadinec M. (51), Hrdlička P. (54), Kříž M. (58), Emmer J. (60).

PŘIPRAVENI:
Korselt M. (49) - Grümann J. (31) B.

TRENÉŘI:
Jamrich L., Stožický V., Novák J.

V sobotu 21. října zamířil B-tým Sklářů k mistrovskému utkání 12.kola FORTUNA ČESKÉ FOTBALOVÉ LIGY na hřiště pátého týmu tabulky FK JABLONEC B. Vyrovnané utkání rozhodla jediná branka, o kterou se již v první půli postaral jablonecký kapitán Jan Vošahlík a to ve 34.minutě z pokutového kopu. Ačkoliv Teplicím nelze upřít snahu, vyloženou příležitost si nevytvořily. Utkání by však více slušela remíza, protože ani domácí celek nevymyslel nic navíc.

"Diváci mohli v jabloneckém areálu Břízky od samotného začátku sledovat bojovné utkání s mnoha osobními souboji zejména mezi oběma šestnáctkami s minimem brankových příležitostí. První vážnější brankovou příležitost měl domácí Jablonec na začátku 33.minuty, když se Dominik Breda snažil z levé strany přelobovat z hranice šestnáctky teplického brankáře Luďka Němečka, který ale stačil jeho vydařený pokus mířící do sítě konečky prstů vytěsnit pár centimetrů nad břevno vlastní branky. Následný centr z rohového kopu Adama Rittera vyrazil brankář Němeček směrem na pravý roh pokutového území, kde teplický obránce Nemanja Krsmanovič údajně fauloval zády k brance otočeného Tomáše Kubína, který se po kontaktu s ním velice ochotně poroučel k zemi. Hlavní rozhodčí Braun okamžitě a bez sebemenšího zaváhání nařídil pokutový kop. Míč si postavil kapitán a nejzkušenější hráč domácích Jan Vošahlík a s přehledem překonal teplického brankáře – 1:0 ( na záznamu v čase 35:20 ).

Ve druhém poločase nevyprodukovali domácí žádnou střelu mezi tyče hostující branky, soustředili se spíše na bránění jednobrankového vedení a vyčkávali na chybu soupeře. Tepličtí hráči měli míč více na svých kopačkách, ale nakonec se jim díky nedostatečnému důrazu a žalostné produktivitě nepodařilo pokořit pevnou domácí obranu. Neplodná snaha hostů ve druhém poločase vygenerovala pouze jedinou trefu mezi tyče jablonecké branky včetně několika nebezpečných závarů a pokusů, které si ale nenašli svou cestu do jablonecké sítě a to na body ze hřiště pátého celku tabulky rozhodně nemohlo stačit."

"Inkriminovaná situace, která přece jen mohla hostům přinést vyrovnání, se odehrála v 79.minutě. David Köstl na pravé straně vysunul přesným pasem rozeběhnutého Ladislava Jamricha, který odcentroval před bránu, kde byl teplický Martin Kříž nevybíravým způsobem zezadu sražen brankářem Reinerem. Zákrok byl bez diskuze penaltový, ale píšťalka hlavního rozhodčího Brauna zůstala němá. Podle rozhodnutí asistenta Jana Kvačka totiž centroval teplický hráč již za brankovou čárou. O této situaci a správnosti rozhodnutí sudích si může udělat svůj vlastní úsudek každý sám ze záznamu utkání na webu TVcom ZDE. Popisovaná akce začíná na záznamu v čase 1:26:40."

Ohlasy trenérů

LADISLAV JAMRICH - trenér hostujícího týmu FK Teplice B:

"Věřil jsem, že můžeme navázat na vítězství nad ambiciózním Mostem i v Jablonci a že pokud budeme schopni svůj výkon alespoň zopakovat, můžeme pomýšlet na body i v tomto utkání. Nemohu svým hráčům v žádném případě upřít snahu a bojovnost, ale bohužel jsme byli v pokutovém území domácích málo důrazní a vypracovali jsme si minimum brankových příležitostí.

Do konce podzimní části zbývají ještě tři utkání a v nich uděláme maximum proto, aby se nám podařilo získat co možná nejvíce bodů. V naší situaci je pro nás velmi důležitá každá vstřelená branka a každý získaný bod."