Report ze zápasu FC Viktoria Plzeň vs. FK Teplice

FC Viktoria Plzeň FK Teplice
2:0 (1:0)

Rozestavení FK Teplice U16: 3 – 5 – 2

Sestava FK Teplice U16: Dombrovskij – Mikšovský ( 56.Radoš ), Novák, Hora - Fabián, Krajíček, Emmer "K", Rollinger ( 50.Stružinský ), Liška - Navrátil ( 40.Steinsdörfer ), Sejk ( 40.Krogner )

Statistiky FK Teplice U16: Střely na branku 0, Střely mimo branku 4 (1-3), Vyložené šance 0, Rohové kopy def. 6 (3-2)

Statistiky FC Viktoria Plzeň U16: Střely na branku 8 (4-4), Střely mimo branku 6 (3-3), Vyložené šance 3 (1-2)

Hodnocení utkání slovy hlavního trenéra FK Teplice U16 Jaroslava Kolínka: "První poločas nám moc nevyšel. Plzeň na nás vletěla, hrála důrazně, vyhledávala a vyhrávala většinu osobních soubojů a my se s tím neuměli vypořádat. Místo rychlé kombinace jsme zbytečně přidržovali míč a pak o něj přicházeli. A i když se nám celkem dařil vysoký presing a soupeře jsme napadali před pokutovým územím, tak nám to k ničemu nebylo. Plzeň jsme sice přinutili k dlouhému nákopu, ale následný souboj jsme většinou prohráli. A když se nám podařilo míč získat, tak buď pomalou nebo nepřesnou rozehrávkou jsme o něj opět přišli. Proto jsme byli i rádi za poločasovou přestávku, protože bylo třeba něco změnit. V kabině jsme si řekli, že musíme hrát s míčem rychleji a dávat ho dříve od nohy. Tím můžeme Plzeň eliminovat a vyhnout se tak osobním soubojům, ve kterých jsme propadali. Udělali jsme dvě taktické změny v sestavě a prohodili hráče na některých postech. To se nám myslím podařilo, protože druhý poločas byl úplně o něčem jiném. Střídající hráči tam v nesli oživení a hrála se velmi vyrovnaná partie. Dostali jsme domácí i pod mírný tlak, ale Plzeň velmi dobře bránila a všechny naše akce zastavila před velkým pokutovým územím. Postupem času jsme se snažili ještě více o vyrovnání a útočili ve větším počtu hráčů. Tím se samozřejmě otvírala okénka v naší obraně. Plzeň tak utkání mohla rozhodnout, když se dostala do dvou šancí, nás však při nich podržel Dombrovskij. V závěrečných minutách už jsme hráli vabank a Plzni se z rychlého protiútoku podařilo v poslední minutě podruhé skórovat. Musím říct, že Plzeň zaslouženě získala tři body, protože měla více brankových příležitostí i střel na bránu. My jsme ve druhém poločase byli trošku fotbalovější, ale naše snaha končila před šestnáctkou domácích. Přesto jsem za kluky rád, že to nezabalili a ba naopak hráli a makali do poslední minuty. Bylo to pro všechny moc těžké utkání, neboť Plzeň byla fyzicky vyspělejší a nás to stálo enormní úsilí se jim v tomhle vyrovnat. Moc nechválím jednotlivce, ale dnes musím vyzdvihnout výkon Emiho (Emmra). Proč? Protože je to hráč, který to umí především skvěle s míčem a i v tomhle utkání to ukázal. K tomu pak jako správný kapitán i přes subtilnější postavu, přidal soubojové chování ve kterém byl z nás jasně nejlepší a předčil i hráče Plzně."

ZÁPIS O UTKÁNÍ ve formátu PDF z Informačního systému FAČR najdete ZDE.