FC Slovan Liberec
9. kolo, První fotbalová liga,
FC Slovan Liberec FK Teplice
2:0 (0:0)

Branky: 56. Folprecht, 60. Breite. Rozhodčí: Ardeleánu – Pelikán, Boček. ŽK: Hovorka – Kodeš, Červenka, Kučera, Vondrášek. Diváci: 2936.

Dúbravka – Coufal, Hovorka, Karafiát, Sýkora – Bartl (79. Súkenník), Breite, Folprecht, Vůch – Komličenko (85. Baroš), Markovič (67. Ševčík). Trenér: Trpišovský.

Grigar – Vondrášek, Lüftner, Jeřábek, Urma – Ljevakovič – Fillo, Kodeš (61. Potočný), Kučera, Hora (87. Kukec) – Vaněček (67. Červenka). Trenér: Šmejkal.

Ani výborný výkon brankáře Tomáše Grigara neodvrátil porážku Teplic v Liberci. Domácí Slovan, účastník Evropské ligy, díky výborné druhé půli porazil žlutomodré 2:0, jeho góly dali v rozmezí 56. – 60. minuty Folprecht a Breite.

Teplicím se do sestavy vrátil záložník Tomáš Kučera, oproti utkání s Plzní z ní vypadl kvůli zranění Krob.

Skláři měli po třinácti minutách hry velkou šanci otevřít skóre utkání, po uvolnění Filla Kodešem se třáslo břevno liberecké branky. Také domácí měli několik příležitostí skórovat, skvělý Grigar byl ale proti a držel naděje svých barev na bodový zisk.

Druhý poločas byl v režii Slovanu. V 56. minutě hosté ztratili při snaze o zteč liberecké branky míč, který se dostal do jejich vápna, Vůch sklepl pod sebe na Folprechta, který se nemýlil – 1:0. O čtyři minuty později byl Breite u míče dříve než Grigar a Slovan vedl už o dvě branky.

Domácí hráči dvoubrankový náskok do konce zápasu uhlídali, teplická snaha o zdramatizovaní utkání se minula účelem.
„Byli jsme bez sebevědomí, měli jsme málo odvahy. Utkání jsme bohužel nedokázali zdramatizovat. Liberec vyhrál zaslouženě,“ řekl na tiskové konferenci trenér Teplic Daniel Šmejkal.