Teplice - Jablonec 1:0 (0:0)

15. kolo, První fotbalová liga,
FK Teplice FK Jablonec
1:0 (0:0)

Branka: 72. Kučera. Rozhodčí: Orel - Mokrusch, Kotalík. ŽK: Krob - Hybš, Tecl. Diváci: 2088.

Grigar - Vondrášek, Jeřábek, Ljevakovič, Krob - Fillo (88. Potočný), Kučera, Soungole, Urma (53. Vachoušek) - Hora, Vaněček. Trenér: Šmejkal.

FK Jablonec

Hrubý - Nový, Hübschman, V. Kubista, Hybš - Jiráček, Pospíšil (88. Mehanovič) - Bazal (60. Tecl), Mihálik (82. Trávník), Hanousek - Doležal. Trenér: Klucký.

Tři body hřejí teplické fotbalisty po utkání s Jabloncem. V „malém derby“ zvítězili brankou Tomáše Kučery ze 71. minuty utkání 1:0 a v tabulce si upevnili šestou příčku.

„Skláři“ byli v úvodu zápasu aktivnější, po šesti minutách hry pálil z nadějné pozice Urma nad. Blízko gólu byl po necelé půlhodině hry Ljevaković, jenž nastoupil poprvé v mistrovském duelu na postu stopera, zaváhání gólmana Hrubého ale nedokázal potrestat. Jablonec měl šanci ke skórování až v závěru podzimu, Bazal ale po centru Hanouska pálil pouze do boční sítě.

Ve druhé půli domácímu mužstvu pomohl příchod Štěpána Vachouška, tým kouče Daniela Šmejkala působil fotbalověji. Paradoxně ale mohl inkasovat, Mihálika ale svým skvělým zákrokem paralyzoval Grigar. Zablýskalo se i na druhé straně – Hrubý znemožnil hlavičkovat Vaněčkovi a pak už zahřmělo – Kučerova dobrá střela z hranice vápna díky teči jednoho z jabloneckých hráčů skončila v Hrubého síti.

V závěru utkání si už žlutomodří se svým soupeřem poradili, v poslední minutě mohl vedení zvýšit Vaněček, nadvakrát si ale s Hrubým neporadil.