Teplice - Mladá Boleslav 1:2 (0:1)

4. kolo, První fotbalová liga,
FK Teplice FK Mladá Boleslav
1:2 (0:1)

Branky: 78. Fillo - 12. Magera, 74. Mebrahtu. Rozhodčí: Příhoda - Hrabovský, Melichar. ŽK: Urma, Ljevakovič - Magera. Diváci: 3261.

Grigar - Vondrášek (69. Kukec), Lüftner, Jeřábek, Urma (28. Krob) - Hrubý, Ljevakovič - Hora, Vachoušek (75. Vaněček), Fillo - Potočný. Trenér: Šmejkal.

FK Mladá Boleslav

Diviš - Pauschek, Douglas, Hůlka, Fleišman - Kúdela, Rada - Jánoš (90. Takács), Magera, Přikryl (73. Kalabiška) - Chramosta (67. Mebrahtu). Trenér: Kalvoda.

Páteční předehrávka 4. kola ePojisteni.cz ligy mezi Teplicemi a Mladou Boleslaví skončila na Stínadlech výhrou Středočechů 2:1. Ti se ujali vedení už v 12. minutě díky Magerovi, v 70. minutě svůj náskok navýšili Mebrahtu na rozdíl dvou branek. Skláři sice snížili, když jiskřičku naděje vykřesal dvanáct minut před koncem nejlepší teplický střelec minulé sezony Martin Fillo, vyrovnání se už ale více než tři tisícovky diváků nedočkaly.

Žlutomodří začali aktivně, první gól však dal jejich soupeř. Po levé straně utekl Přikryl, odcentroval a nekrytý Magera se štěstím otevřel účet duelu. Byla to už jeho druhá šance, chvíli před tím ho totiž vychytal Grigar. Z domácích hráčů nejvíc zahrozil hlavičkou Hora, Diviš se ale po jeho pokusu dokázal natáhnout a zpacifikovat ho. Nebezpečná byla i tvrdá střela Admira Ljevakoviće.

Ve druhé půli byly Teplice aktivnější a hnaly se za vyrovnáním. Po centru Vondráška mohl po hodině hry srovnat Krob, rána z voleje šla ale vedle. V 74. minutě z ničeho nic zahřmělo na druhé straně. Po sérii nahrávek a odrazů se k míči dostal za obranou Mebrahtu a překonal Grigara.

Když Martin Fillo zužitkoval centr střídajícího Kukece v kontaktní branku, zahájili žlutomodří mohutnou ofenzivu. Z řady šancí ale vyrovnání nevytěžili. Například skluz Vaněčka měl ke gólu opravdu velmi blízko. Na Stínadlech tak brala body šťastnější Mladá Boleslav.