FKT pomáhá

Hráči teplického áčka se pravidelně zapojují do dobročinných akcí a do akcí s dětmi a mládeží. Každoročně hráči navštěvují festival Hájský kohout pro klienty z ústavů sociální peče nebo Dětský domov v Krupce, kde vždy před vánoci rozdávají dárky. V rámci výročí 70 let klubu proběhla dobročinná dražba retro dresů, ve kterých FK Teplice nastoupil proti Dynamu Dresden, výtěžek z aukce dostal sportovní klub hendikepovaných sportovců TJ Nola Teplice.

Pravidelně pak teplický stadion navštěvují žáci základních škol, kteří mají možnost pohovořit s hráči a prohlédnout si zázemí klubu. Kromě toho hráči FK Teplice předávají vysvědčení na různých teplických základních školách.

V roce 2016 začal FK Teplice spolupracovat s nadací Konto Bariéry, jejichž červené nosy se prodávají na eshopu FK Teplice a v rámci velké akce na jaře 2016 se prodávaly také přímo ve fanshopech na stadionu. Kapitán mužstva Admir Ljevakovič se stal jednou z hlavních postav této nadace a vystupuje dokonce v její hymně. Na stadionu Na Stínadlech se také konala jedna ze zastávek charitativního běhu Run and Help. Kromě nadace Konto Bariéry podporuje klub také nadace Diahelp, pro děti postižené cukrovkou, a nadaci Tlapka, pro opuštěná zvířařa. Zástupci klubu se zúčastnili a podpořili také charitativní akci Kabelky pomáhají v obchodním centru Olympia Teplice.

Během podzimu 2017 se Fotbalový klub Teplice připojil k charitativnímu projektu #NEWLEGS, který vzniknul na podporu Terezy Bártové z nedalekého Oseku. Ta na jaře 2017 onemocněla zákeřnou nemocí meningitidou, vlivem které jí byly amputovány nohy v bércích a většina článků prstů. Cílem projektu bylo získání financí na nákup sportovních protéz, které by ji umožnily návrat ke sportu, který tak miluje.

Projekt #NEWLEGS vznikl v září 2017 a FK Teplice se k němu ihned připojil, nejprve přidal především masivní mediální podporu, díky které se projekt objevil v nejčtenějším sportovním zpravodajství, například na serverech iDnes.cz, iSport.cz nebo Deník.cz, o podpoře informoval také pravidelný fotbalový magazín Fotbal Extra na ČT Sport. Kromě této podpory se do projektu chtěli zapojit také samotní hráči FK Teplice, kteří během celého podzimu sbírali peníze za každý vstřelený gól, připsanou asistenci či vychytané čisté konto. Celkem tak hráči mezi sebou vybrali přes dvacet tisíc korun.

Dalších více než šedesát tisíc korun pak přispěl samotný klub v rámci vyvrcholení podpory projektu na zápase s Viktorií Plzeň, kdy věnoval 10 Kč za každého návštěvníka stadionu, kterých se v AGC Aréně sešlo přes šest tisíc. Krásné gesto pak udělali také hostující fanoušci Viktorie, kteří mezi sebou vybrali 15 tisíc korun a přispěli taktéž. Do podpory projektu se přidal také vlastník FK Teplice společnost AGC Flat Glass Czech, která dorovnala "fotbalový" příspěvek a Tereze na svém vánočním koncertu věnovala 100 tisíc korun. Kromě AGC se zapojili také další partneři klubu, například společnost OLPE, která rovněž přispěla.

Konto Bariéry
Nadace Diahelp