Report ze zápasu FK Teplice vs. FK Dukla Praha

N2, II. Liga žen,
FK Teplice FK Dukla Praha
1:3

Branky: 71. Kolařová - 56. Mylnikova, 88. Holečková, 90. Pfeiferová. Rozhodčí: Petrželková Kateřina – Vrbová Nikola, Dormiševová Eliška. Diváků: 89.

Sklenářová - Krebsová, Hoffmannová, Rezková, Kožarská - Neumanová, Němcová, Málková - Vaníčková, Henychová, Drbalová

FK Dukla Praha

Skoblíková - Mocová, Klomínková, Posledníková, Stadlerová - Stadlerová, Prošková, Hrubá - Pfeiferová, Kaletová, Mylnikova

Důležitý zápas mezi posledními Teplicemi a předposlední Duklou Praha se odehrál v domácím prostředí pro žlutomodré hráčky. Hned od prvních minut bylo vidět obrovské nasazení Teplic, které se hnaly za gólem. Ve své první šanci útočnice Henychová proti hostující gólmance neuspěla. Gólové parametry neměly ani střely vyslané z kopaček Rezkové a Němcové. Ve 36. minutě se po lajně uvolnila Vaníčková, která přihrávkou pod sebe vyzvala ke skórování Málkovou, hostující gólmanka ale opět velkou šanci Teplic zneškodnila. Tlak domácích pokračoval a ke gólům chyběly centimetry. Dukla se v prvním poločase do žádné vážné šance nedostala, ale teplické hráčky nedokázaly herní převahu využít, a proto se do kabin odcházelo za stavu 0:0.

Po změně stran se obraz hry nezměnil a Teplice opět dominovaly. Gólu se ale dočkal hostující tým, který využil své první vážnější akce v utkání a ze standardní situace v 56. minutě otevřel skóre. Domácím hráčkám chvíli trvalo, než se z gólového úderu oklepaly. V 71. minutě se ovšem na pravé straně uvolnila Drbalová, která před bránu poslala centr přesně na hlavu střídající Kolářové. O pár chvil později mohly Teplice obrat dokonat, střela Němcové se ale otřela pouze o břevno. Domácí hráčky i v následujících minutách ostřelovaly bránu hostujícího týmu, ke gólu jim chyběla buď přesnost nebo jejich pokusy mařila skvěle chytající gólmanka. V 88. minutě přišel za nevyužité šance trest v podobě druhého gólu Dukly Praha, který padl po brejkové situaci. V poslední minutě hrací doby se hostující tým trefil ještě jednou, když využil nedorozumění domácí gólmanky s bekem. Teplice tak utrpěly lekci z produktivity, když dostaly ze tří šancí tři góly a dokázaly vstřelit pouze jeden. V příštím utkání vyzvou Prague Raptors a opět se pokusí ukořistit důležité body v boji o záchranu.