Obrázek článku

Jednadvacítka vstoupila do kvalifikace prohrou

Česká jednadvacítka vstoupila do kvalifikace o postup na ME U21 prohrou 1:2 na Islandu, když rozhodující branku dostala až ve čtvrté minutě nastavení od Baldurssona. U tohoto výsledku byla také trojice teplických hráčů, kteří nechyběli v nominaci trenéra Suchopárka.

Jakub Křišťan se Štěpánem Chaloupkem nechyběli v základní sestavě českého týmu, Chaloupek odehrál kompletní porci minut, Křišťan střídal v 77. minutě. To už byl na hřišti i Daniel Fila, který nahradil v 65. minutě Tkáče.

Kvalifikace o postup na mistrovství Evropy hráčů do 21 let - skupina I
Island – Česko 2:1 (1:0)
Branky:
44. Gudjohnsen, 90.+4 Baldursson - 87. Kabongo. ŽK: Róbertsson, Jónasson (trenér) – Chaloupek, Vitík. Rozhodčí: Kachevski – Vasilevski, Putilin (vš. Makedonie).
Island: Peterson - Pálsson, Róbertsson, Karlsson – Borgþórsson (62. Sigurpálsson), Ingason (90.+5 Wöhler), Baldursson, E. Guðmundsson, O. Guðmundsson - A. Gudjohnsen, Sigurgersson (70. Djuric).
Česko: Horníček - Vitík, Chaloupek, Vydra - Černák, Křišťan (77. Kaštánek), Tkáč (65. Fila), Suchomel - Karabec (85. Halinský), Sejk (65. Vecheta), Jurásek (77. Kabongo).

Stínadla TV