Obrázek článku

Proběhla tisková konference před ligovou soutěží

Na Stínadlech dnes po poledni proběhla tisková konference k zahájení nové sezóny za účasti ředitele klubu Františka Hrdličky, hlavního trenéra Lukáše Přerosta a sportovního manažera Pavla Verbíře. "Nejprve bych chtěl omluvit předsedu představenstva Ing.Pavla Šedlbauera, který je pracovně vytížen v zahraničí," řekl úvodem tiskové konference ředitel FK Teplice František Hrdlička, vzápětí pokračoval: "Do této sezóny jdeme s cílem udělat všechno pro to, aby Lukáš Přerost a jeho realizační tým mohl být úspěšný. Jsme si plně vědomi, že realizační tým je mladý, navíc je tu mnoho talentů, které musí ukázat, že na ligu to mají. Neklademe proto přehnané cíle, chceme se udržet na dostřel pohárů a po podzimu si vše vyhodnotíme a určíme cíle pro jaro."

Hned po něm dostal slovo nový hlavní trenér Lukáš Přerost s hodnocením letní přípravy: "Odehráli jsme deset utkání, pět výher, dvě remízy a tři prohry. V utkání se protočilo 23 hráčů, čímž jsme měli možnost vyzkoušet různé herní varianty. Hráči k tomu přistoupili velmi dobře. Podařilo se nám sestavit ideální sestavu pro ligu. Všichni se těšíme na neděli až liga vypukne," pronesl kouč.


Složení kádru poté představil sportovní manažer Pavel Verbíř: "Kádr tvoří 23 hráčů, z toho jsou tři brankáři. Odešli hráči, kterým skončila smlouva, a také Zdeňku Volkovi skončilo hostování z Ústí nad Labem. Do Mostu odešli na hostování mladíci Lácha, Šraga a Mujagič, původně jsme je chtěli vyslat do Ústí nad Labem, ale to o některé z nich neprojevilo takový zájem. Marek Jungr hostuje dále v Jihlavě, Petr Pechatý bude jedničkou na naší farmě v Roudnici nad Labem. Co se týče příchodů, tak tu máme nováčky Chovance a Jursu z Ružomberoku, respektive Karviné. Z hostováních se nám vrátili naši mladí hráči Veverka, Melunovič, Moulis a Jablonský." "Tomuhle mužstvu věříme, hráči odehráli v přípavě kvalitní utkání a zaslouží si dostat prostor v gambrinus lize," dodal trenér Přerost.

Ke kádru promluvil také František Hrdlička: "Jsme připraveni tým doplnit, pokud by došlo kějaké mimořádné situaci. Teď ale opravdu dáváme velký prostor našim odchovanců. Buď se prosadí a ukáží, že mají na to hrát ligu, nebo se neprosadí a poté by v našem klubu místo neměli. V současné době už navíc s některými klíčovými hráči projednáváme prodloužení smlouvy, i když mají dosud platné kontrakty."

Závěrem se Lukáš Přerost věnoval také nové sezóně i zápasu s Mladou Boleslaví. "Chceme zůstat u 4-2-3-1, ale jestli budeme hrát 4-4-2 nebo 4-1-4-1 je jedno, záleží na tom, kolik bude hráčů útočit a kolik bude defenzivnějších typů. Ofenzivnější byl střed s Tomášem Jursou, když bude potřeba zhustit střed, tak můžeme nasadit Milana Matulu. Vyzkoušeli jsme si hrát i na dva útočníky. Příprava nám ukázala hodně a já věřím, že podle toho zvolíme tu správnou variantu. Chceme doma hrát ofenzivnějším pojetím, musí k tomu však přispět i soupeř, když budou chtít hrát obě mužstva, tak to budou hned hezčí zápasy," řekl závěrem mladý trenér.

Stínadla TV