Obrázek článku

FK Teplice - FK Mladá Boleslav

První jarní domácí ztrátu si připsali tepličtí fotbalisté v zápase 19. kola 1. Gambrinus ligy s Mladou Boleslaví. Rušné utkání skončilo nerozhodně 1:1. "Určitě je to pro nás ztráta, ale Boleslav byla silným soupeřem. Na začátku druhé půle jsme měli dvě velké šance. Škoda, dalo se vyhrát," posteskl si záložník Michal Doležal. Žlutomodří inkasovali jako první, o vyrovnání se postaral Pavel Krmaš. "Hráli jsme nadoraz, chtěli jsme Boleslav přitlačit, což se nám podařilo. Bohužel jsme nevytěžili víc než jeden gól," dodal. "Mrzí nás, že jsme nevyhráli, protože šlo o hodně. Mohli jsme Boleslavi v případě vítězství odskočit. Bohužel to nevyšlo," štvalo středopolaře Petra Benáta.

Trenéři označili na tiskové konferenci utkání za tvrdé. "Bylo to hodně vyhecované a bylo hodně osobních soubojů, ale že bych to vnímal nějak extra, to ne," uvedl Benát. "Neřekl bych, že to bylo až tak tvrdé. Žluté karty byly ale oprávněné," poznamenal Doležal. Utkání stálo hráče spoustu sil. "Po příchodu Emila Rilkeho jsme začli hrát na tři útočníky a bylo to tak hodně fyzicky náročné. Museli jsme napadat, honit protihráče po celém hřišti a nutit, aby kazili. Proto to bylo ke konci křečovité, docházely nám sily," řekl Benát.

Tepličtí se tentokrát k závěrečnému náporu nedostali. "Byla tam už křeč," přiznal obránce Pavel Krmaš, který odehrál výtečný zápas. "Doufám, že tvrdou prací v tréninku se vrátíme ke hře, která nás zdobila na podzim a forma půjde zase nahoru," přeje si levý bek. Žlutomodří i přes ztrátu nevěší hlavy dolů. "Při tříbodovém systému je remíza ztrátou, ale nedá se nic dělat. Musíme se snažit přivést nějaké body z Plzně," burcuje Benát.

FK Teplice - FK Mladá Boleslav 1:1 (1:1) Branky: 36. Krmaš - 23. Kulič. Rozhodčí: Handlíř - Pokorný, Kumstát. ŽK: Rada, Krmaš, Verbíř - Palát, Švejdík. Diváci: 3860. Teplice: Poštulka - Doležal, Rada, Hunal, Krmaš - Szabo (27. Kroupa), Sabou, Benát, Verbíř (77. Tesařík) - Rilke, Džeko (77. Koukal). Boleslav: Kučera - Ševinský (46. Sviták), Brezinský, Švejdík, Palát - Vaculík, Vít, Matějovský, Čáp (54. Rychlík) - Kulič (88. Ordoš), Pecka.

Stínadla TV