Obrázek článku

FK Teplice_x_1. FC Brno - komentář k zápasu

Čekání na výhru se díky třem jarním remízám protáhlo už na čtyři a půl měsíce, poslední vítězství tepličtí fotbalisté slavili 14. listopadu minulého roku, kdy doma porazili Olomouc 1:0. Další komplikaci v podobě bodové ztráty si už žlutomodří nechtějí připustit a rádi by šestizápasovou šnůru bez výhry konečně přeťali v nedělním duelu 21. kola první ligy proti Brnu. "Určitě chceme vyhrát. Ať už na hřišti bude kdokoliv, musí udělat maximum, odjezdit zápas po zadku, dát do toho všechno," burcuje záložník Ondřej Szabó. I přes poslední nelichotivé výsledky nevládne mezi teplickými fotbalisty skleslá nálada, naopak je cítit velké odhodlání. "Zůstávám optimista a věřím, že nad Brnem vyhrajeme a bude tu pohoda," řekl zkušený středopolař Michal Doležal. "Do Teplic jedeme vyhrát, v naší situaci nás nic jiného nezajímá," odvážně tvrdí brněnský Patrik Siegl.

Zatímco Teplice v jarní části sezóny zažily pouze remízový pocit, Brno poznalo všechny druhy fotbalových výsledků. V jarním startu vyhrálo na půdě Slovácka 2:1, v Opavě padlo 0:2 a s Českými Budějovicemi se rozešlo smírně bez branek. "Spokojenost je tak třetinová. Začátek byl super, zvítězili jsme v Uherském Hradišti, ale pak to bylo horší," uvedla brněnská opora Siegl, který je po operaci menisku a v neděli hrát určitě nebude. Soudě podle výsledků, Teplice čeká nevyzpytatelný protivník. "Dovede hrát proti dobrému soupeři výborné zápasy a naopak s relativně slabšími dokáže body rozdávat," všiml si asistent teplického trenéra Jiří Bartl, který opět čeká boj proti soustředěné obraně. "Brno k nám přijede s defenzivní taktikou, budeme opět překonávat obranný val," je mu jasné. "Musíme přežít úvodní teplický tlak. Když to kluci zvládnou, můžeme uhrát dobrý výsledek," prohlásil Siegl, který varuje před velkou zbraní žlutomodrých. "Musíme si pohlídat jejich standardní situace, ty mají zvládnuté velice dobře," vypozoroval.

Základní teplická sestava se narodí až v den zápasu, několik hráčů má šrámy nebo je nachlazeno a o jejich startu se rozhodne až v neděli. Jistá je pouze neúčast dlouhodobě zraněných Hunala a Tesaříka. Ani Brno nebude kompletní, tvůrce hry Siegl možná do Teplic přijede, ale maximálně se posadí na tribunu. V sestavě nedělního soupeře naopak nebude chybět postrach brankářů Luděk Zelenka, který na Stínadlech působil. "Je nepříjemným útočníkem. Dokáže ze šancí vytěžit maximum a dát gól. Musíme si na něj dát pozor. Určitě bude mít motivaci ukázat, že je dobrý hráč," myslí si Bartl.

Velmi zajímavá čísla nabízí pohled na statistiky vzájemných zápasů, které oba soupeři odehráli na teplických Stínadlech. Žlutomodří doma naposledy prohráli na jaře 1997, od té doby tým z jihu Moravy v Teplicích třikrát remizoval a čtyřikrát prohrál. Raritou je, že v každém z těchto duelů každý ze soupeřů skóroval a ani jedno mužstvo nevyhrálo o víc než jednu branku. Podzimní klání přineslo teplickou výhru. Žlutomodří v Brně zvítězili 3:1, přivodili soupeři první domácí porážku v sezóně a srazili jeho sebevědomí natolik, že Brno až do konce roku nevyhrálo a trenérské duo Jarůšek - Schwarz v zimě vystřídal Jiří Kotrba.

FK TEPLICE - 1. FC BRNO
- neděle 3. 4. 2005 od 17.00
- vzájemné zápasy v Teplicích: 8, 4 - 3 - 1, 14:11 (1:2, 3:2, 2:1, 2:1, 1:1, 2:2, 1:1, 2:1)
- Pravděpodobné sestavy, TEPLICE: Poštulka - Kaufman, Rada, Klein, Krmaš - Doležal, Sabou, Benát, Szabó - Sunsing, Mašek. BRNO: Václavík - Baláž, Trousil, Schuster, Had - Musil, Zúbek, Večeřa, Černý - Zelenka, Mezlík.

Stínadla TV