Obrázek článku

Jan Rezek: Věděli jsme, že musíme hrát trpělivě

Teplice na hřišti Táborska ve 3. kole MOL Cupu uspěli, vyhráli v utkání bohatém na góly 4:3. Radost z postupu měl pochopitelně i Jan Rezek, který stejně jako ostatní podal v ofenzivě povedený výkon.

Ošidné pohárové utkání jste zvládli, ale nebylo to vůbec nic lehkého, že?
My věděli, že to bude těžké utkání, s týmy z nižších soutěží je to vždy tak trošku podobné. Říkali jsme si, že bude důležité nedostat první branku, to se nám ale nepodařilo, dostali jsme opravdu nádherný gól od Štohanzla. V zahraniční by to byl hit internetu, byla to parádní branka. Pak klobouk dolů před námi, že jsme to otočili, určitě to nebylo nic jednoduchého. Paráda bylo i to, že jsme se utrhli na 4:1, ale pak jsme začali hrát malinko lehkomyslně, soupeř se dostal úplně zbytečně na dostřel, byl to boj až do konce.

Co bylo pro vítězství nejdůležitější? Zkonsolidovat se po třetí obdržené brance a nepřipustit další problémy?
My věděli, co chceme hrát, věděli jsme, že musíme hrát trpělivě a snažit se je nahánět a dostávat pod tlak. Myslím, že to na ně platilo, v první půli jsme mohli dát i více než dvě branky. Je hlavní, že jsme postoupili. Samozřejmě, že si utkání ještě pořádně rozebereme, ale přijeli jsme pro postup, ten máme.

Po dvou nulách v lize jste si zlepšili střelecké sebevědomí čtyřmi góly.
Za to jsme samozřejmě rádi. Jak jsem říkal, šancí na góly jsme měli více. Každopádně jsme rádi za každý gól a myslím, že když budeme makat tak, jak teď makáme, tak se nám to štěstí zase otočí čelem a góly nám i v lize do branek soupeřů napadají.

Stínadla TV