Obrázek článku

Startuje charitativní e-aukce na podporu tří handicapovaných dětí

Již dnes startuje e-aukce vybraných originálních dresů týmů FK Teplice, HC Verva Litvínov, DHK Most a reprezentace ČR v házené žen, které podpoří charitativní projekt Run and Help 28. května na teplických Stínadlech.

Vedle toho je možné dražit i reprezentační dres bývalého vynikajícího fotbalového útočníka Pavla Verbíře či dres hokejové legendy Jiřího Šlégra. Zajímavým artefaktem je i šála k nedávnému mezistátnímu fotbalovému zápasu ČR - Brazílie, kterou věnoval reprezentační masér Eduard Poustka. Kromě podepsaných dresů opor FK Teplice Admira Ljevakoviče, Jakuba Hory či Patrika Žitného, můžete získat i tři dresy hráček DKH Most, které jsou čerstvými mistryněmi ČR v házené žen. Sběratelé jistě ocení i tři originální podepsané dresy ženské házenkářské reprezentace.

Chcete-li podpořit ty, kteří to opravdu potřebují a ještě získat některý z výše uvedených fanouškovských klenotů, tak se neváhejte ode dneška do e-aukce zapojit zde: https://www.sportovniaukce.cz/homepage/auction/1400

Celý výtěžek poputuje na nákup zdravotních pomůcek pro tři handicapovaných děti z Ústeckého kraje (Radečka z Mostu, Rozárky z Teplicka a Kamilka z Roudnicka).

Komu můžete pomoci:

Radeček z Mostu
Tento osmiletý chlapec bohužel již od svého příchodu na svět musí bojovat s řadou velmi nelehkých zdravotních obtíží, včetně epileptických záchvatů. I k lepší léčbě epilepsie by mu mohly pomoci speciální přístroje, které však pojišťovny v ČR nehradí.

Kamílek z Roudnicka
Kamílek má kombinované postižení. Kvůli diagnóze hydrocefalu má voperovaný tzv. shunt odvádějí hromadící se mozkomíšní mok. V devíti měsících Kamilovi přibyly další diagnózy jako epilepsie, centrální porucha zraku, mentální retardace a částečné ochrnutí. Díky velké péči svých milujících rodičů a komplexní profesionální péči okolí (od neurologů až po paní učitelky ze speciální MŠ) nejen, že začal mluvit, ale v loňském roce se naučil i lézt po čtyřech. Jeho rodiče nepřestávají věřit, že i díky Vaší pomoci na komplexní rehabilitaci jednou začne i sám chodit.

Rozárka z Teplicka

Tato patnáctileté dívka má souběžné postižení (mentální a sluchové). Rozárku vychovává ji její babička a letos končí studium na Základní škole Arkádie, o.p.s. v Teplicích. I když je schopná částečně odezírat, tak by jí velmi pomohlo (a to nejen při jejím dalším studiu na Praktické škole Arkádie), kdyby si mohla pořídit účinnější naslouchadla.

Stínadla TV