​Mezinárodní turnaj ve FIFA20: za Česko budou bojovat Schick, Žitný a T9Laky

Fotbalové zápasy se kvůli pandemii koronaviru nehrají, ale fanoušci o zábavu včetně svých oblíbených hvězd ani tak přijít nemusí. Mezinárodní světová fotbalová federace uspořádala charitativní FIFA eNations StayAndPlay Cup, ve kterém budou na PlayStationu ve hře FIFA20 za český tým bojovat Patrik Schick, Patrik Žitný a Lukáš Pour alias T9Laky.

Speciálně sestavený tým pod hlavičkou eRepre nastoupí v základní skupině proti Německu a Rakousku. Do vyřazovací části proklouzne jen vítěz. Všechny zápasy českého týmu budou streamované na Twitch kanále eRepre.

Proti každému soupeři odehrají čeští zástupci během úterního odpoledne dva zápasy. A to tímto způsobem:

17:00 T9Laky vs. Německo
17:40 Patrik Schick vs. Německo
18:20 T9Laky vs. Rakousko
19:00 Patrik Žitný vs. Rakousko

Konečný výsledek proti každému soupeři se složí ze skóre obou zápasů (duel gamerů + duel fotbalistů).

Za český tým bude bojovat silná sestava. Patrik Schick z RB Lipsko je útočníkem národního týmu, jehož velkou vášní je právě hraní FIFA20. Reprezentant do 21 let Patrik Žitný z FK Teplice už si podobný turnaj vyzkoušel v rámci české ligy. A T9Laky je profesionální eSport hráč, který jinak hájí barvy Viktorie Plzeň.

FIFA eNations StayAndPlay Cup je součástí celosvětové iniciativy FIFA a EA SPORTS. Cílem je nabídnout fanouškům fotbalové vzrušení alespoň virtuálně, když se zápasy kvůli pandemii koronaviru nemohou hrát reálně na fotbalových trávnících.

Každý tým je proto složený z eSport hráčů, ale také profesionálních fotbalistů. Soupisky jednotlivých týmů zveřejní FIFA později.

Turnaj má charitativní podtext. Nejlepší týmy vyhrají peníze pro své charitativní projekty.