​O víkendu je tu grandfinále e:LIGY

O víkendu vyvrcholí druhý ročník prestižní esportové soutěže pod hlavičkou LFA s názvem e:LIGA, kde se střetávají ti nejlepší esportoví hráči. Ve finálovém turnaji se v teplickém dresu představí dva hráči FK Teplice esports - Dalas a Sobla.

Letošní ročník e:LIGY byl rozdělen do několika fází, nejprve se na podzim uskutečnily veřejné kvalifikace, ve který se mohli představit hráči, kteří nejsou součástí esportových týmů jednotlivých klubů. Vítězové kvalifikací pak postoupili do semifinále, kde čekali přednominovaní hráči jednotlivých klubů a hrálo se o vstupenku do samotného grandfinále.

Z veřejných kvalifikací do "teplické" skupiny postoupili Chody a Fordak, esportový tým žlutomodrých pak nominoval mladíky Aubík a Soblu. Právě Sobla předvedl v semifinále skvělé výkony a suverénně si zajistil postup do grandfinále. V něm se představí po boku teplické esportové jedničky Dalasovi. "Jsem moc rád, že Sobla ukázal v semifinále svůj potenciál a budeme mít ve finále dva zástupce přímo z našeho týmu," pochvaluje si manažer esportového týmu FK Teplice Štefan Šraga.

Grandifinále je na programu od soboty 3. dubna, kdy se hrají základní skupiny, v neděli 4. dubna se budou hrát zápasy play-off a v pondělí 5. dubna od 20:15 pak samotné finále e:LIGY 2020/21. V sobotu a v neděli poběží zápasy živě na www.ctsport.cz a ve vysílání ČT přes červené tlačítko, pondělní finále poběží už v přímém přenosu na ČT sport! "Pro naše hráče je super, že se mohou ukázat nejen esportové komunitě na Twitchi, ale také televizním divákům. Je to pro ně velká motivace a já věřím, že se jim bude na grandfinále dařit," přeje si Martin Kovařík, který má esportovou sekci na starosti.