30.09.2016 | Redakce

​Pomáhej s humorem vynesl Kontu Bariéry téměř 31 milionů korun

Video

Desítky tisíc jednotlivců a firem, kteří podporují Konto Bariéry po celý rok, přispěli i v rámci charitativního pořadu Pomáhej s humorem. Částka se tak vyšplhala na neuvěřitelných 30 853 401 korun. V pořadu Pomáhej s humorem, který Česká televize vysílala 28. 9., vystoupila řada osobností, například Lucie Bílá, Radek Banga, Jiří Lábus, Pavel Liška, Barbora Poláková, Jitka Schneidrová, Miroslav Žbirka a nechyběl také teplický záložník Admir Ljevakovič, který se pomalu ale jistě stává jednou z tváří tohoto projektu. Pořad je vyvrcholením stejnojmenného projektu Konta Bariéry.

Částku 30 853 401 korun tvoří příspěvky z dárcovských SMS, které diváci měli možnost zasílat během pořadu, a dary od donátorů i jednotlivců, kteří Konto Bariéry podpořili v posledním období. „Vážíme si všech velkých dárců, Konto Bariéry má ale jeden unikát. Na rozdíl od ostatních nadací máme 40 000 pravidelných dárců Konta Bariéry, kteří přispívají na naše konto každý měsíc pravidelnou částkou. Na lištu v pořadu se sice všichni nevejdou, jejich příspěvky ale každý rok převýší 16 milionů korun,“ říká Božena Jirků, ředitelka Konta Bariéry.

Kampaň Pomáhej (s) humorem pokračuje prodejem červených nosů, symbolu Konta Bariéry. Nosy budou v průběhu podzimu k prodeji u partnerů Konta Bariéry - v lékárnách Dr. Max, restauracích KFC a Burger King, na pokladnách Českých drah, v knihkupectvích Neoluxor, v síti drogerií DM. A to až do konce roku. Lze si je také objednat přes nové stránky projektu Pomáhej (s) Humorem, www. pomahejshumorem.cz. Cena jednoho nosu je 50 Kč. Z výtěžku z jejich prodeje společně s penězi z projektu a televizního pořadu pomůže Konto Bariéry organizacím, které poskytují služby lidem s handicapem.

Na diváky pořadu Pomáhej s humorem čekalo také překvapení v podobě nové „hymny“ Konta Bariéry. Písničku s názvem „Pomáhej pomocí nosu“ složil Ondřej Ládek neboli Xindl X. Text napsal Tomáš Roreček. Unikátního projektu na podporu lidí se zdravotním postižením se zúčastnila řada známých osobností. Písničku pro Konto Bariéry nazpívali: Radek Banga, Ondřej Hejma, Daniela Hořínková, David Gránský, Ivana Chýlková, Petr Koukal, Jiří Lábus, Admir Ljevakovič, Michal Málátný, Jitka Molavcová, Dagmar Pecková, Petr Selucký, Richard Tesařík, Dáša Zázvůrková, a úžasná Anička Čtvrtníčková. Písničku si můžete poslechnout na Youtube kanálu Konta Bariéry.