23.04.2017 | Redakce

​Tepličtí mladíci v reprezentaci U15

Reprezentace ČR do 15 let měla v tomto týdnu na programu domácí soustředění, v jehož rámci sehrála také dvě oficiální přípravná utkání s Norskem a Irskem. Trenér Petr Janoušek z našeho klubu pozval tři hráče. Filip Gedeon, Pavel Hural a Václav Sejk přispěli svými výkony ke dvěma výhrám reprezentační „15“.

Česká republika "15" - Norsko "15" 4:3 (2:1)
Góly ČR: 2. a 17. Gedeon, 42. Barkov, 55. Wojatschke - 5. a 59. Fagerli, 45. Geelmuyden.
Sestava ČR: Kořének - Kotásek, Nováček, Koudelka, Kirschner (70. Sotorník) - Gedeon, Canales (53. Hural) - Šípek (53. Koželuh), Svoboda (70. Neruda), Wojatschke (59. Sejk) - Barkov (59. Knedla).

„V prvním poločase jsme lépe kombinovali, vytvořili si a využili gólové šance. Ve druhém poločase se hra vyrovnala, ale kluci se v rozhodujících chvílích dokázali prosadit v koncovce. Šance, které měl soupeř na vyrovnání, jsme dokázali ubránit a to bylo rozhodující. Hráči, kteří se ve výběru objevili poprvé, ukázali, že svým přístupem i výkonem chtějí konkurovat ostatním. Celému týmu děkuji za přístup a předvedený výkon," zhodnotil trenér Petr Janoušek.

Česká republika "15" - Irsko "15" 4:2 (2:2)
Góly ČR: Barkov 2, Gedeon, Neruda.
Sestava ČR: Mastný - Koželuh, Neruda (41. Nováček), Koudelka, Sotorník (41. Kirschner) - Gedeon, Hural (41. Svoboda) - Sejk, Knedla (52. Canales), Wojatschke - Barkov (52. Šípek, 75. Kotásek).

„Vstup do utkání nám vyšel přesně tak, jak jsme se připravovali. Aktivním presinkem a rychlou přechodovou fází jsme si připravili šance a využili je. Rychlé vedení 2:0 nám nevydrželo, když jsme po přímém kopu a z penalty inkasovali vyrovnávací góly. Ve druhém poločase jsme se opět dokázali prosadit naší hrou a dvěma brankami uzavřeli skóre. Hráči si za celý sraz zaslouží pochvalu jak za aktivní přístup, tak za odvedený výkon v utkáních. Sami si pomyslnou laťku individuálního výkonu zvýšili a to je jim výzvou. Poděkování patří celému realizačnímu týmu, který hráčům poskytl výborný servis," zhodnotil trenér Petr Janoušek.