​Žlutomodrá splněná přání udělala radost panu Vladimírovi

Prvním hostem charitativního klubového projektu Žlutomodrá splněné přání v sezóně 2019/2020 se ve středu 10. července stal Vladimír Frühauf z Teplic, který je dlouholetým fanouškem FK Teplice.

Pan Vladimír prozradil, že u bývalých i současných hráčů si váží především jejich vytrvalosti a bojovnosti, které jsou podle něj i pro samotnou cestu životem nás všech, opravdu velmi důležité. Sám o tom ví své.... Před více než třiceti lety ukončila roztroušená skleróza jeho vysokoškolská studia a postupně mu poškodila i většinu svalů a kostí v jeho těle. Přesto se stalo jeho hlavním životním krédem: „Hýbat se a nevzdávat to!“ I když musel skončit s milovanými tůrami po horách či kolektivními sporty, kterým se dříve aktivně věnoval, pohyb a sport, včetně sledování fotbalu, pro něj zůstali důležitou součástí každodenního života. Dnes ujde s pomocí francouzských holí maximálně sto padesát metrů, ale i tak se stále čile věnuje aktivitám teplické Rosky, jejímž předsedou je již 15 let. Pro lidi, kteří též zápasí s roztroušenou sklerózou, sám dokonce vede i kurzy rehabilitačního cvičení s prvky jógy.

Pan Vladimír dorazil na teplická Stínadla i v doprovodu své manželky Lenky. Nejprve se před dopoledním tréninkem setkal s mladým záložníkem současného A týmu Patrikem Žitným. Vedle toho jsme splnili i další velké přání pana Vladimíra a to potkat se s Přemyslem Bičovským, kterému velmi fandil, když „válel“ v teplickém nebo reprezentačním dresu. S oběma si vyprávěl nejen o teplickém fotbale, ale např. i o činnosti teplické ROSKY či teplického RS centra, které výrazně pomáhají lidem s roztroušenou sklerózou nejen z Teplicka.

Následně mu Pavel Verbíř ukázal také kabinu A mužstva a další zákoutí teplické AGC Arény. V síni slávy mu ředitel teplického klubu Petr Hynek předal i dres s jeho jmenovkou a oblíbeným číslem, a též podepsanou knihu mapující historii teplického fotbalu. Po tréninku se navíc celé mužstvo s Vladimírem krátce setkalo a nechybělo ani společné focení. Žlutomodré splněné přání udělalo panu Vladimírovi obrovskou radost, stejně jako jeho předchůdcům. I v celé této sezóně budeme chtít plnit další žlutomodrá přání našim věrným fanouškům, protože si jejich oddanosti skutečně velmi vážíme.

Co jsou Žlutomodrá splněná přání

Žlutomodrá splněná přání je název charitativního projektu FK Teplice snažícího se nejen naplňovat naše motto "FK Teplice více než fotbal", ale zejména potěšit ty, kteří se snaží hrdinsky bojovat s nástrahami osudu, ať již se jedná o vážnou nemoc, handicap či to, že nepoznali nebo přišli o své rodinné zázemí. I přes tyto nástrahy je v jejich statečných srdcích ukryto většinou mnoho lásky, často i včetně té k našemu klubu, která je navíc mnohdy i celoživotní.