Admir Ljevaković: Slavie je někde jinde, ale nesmíme se bát

Kapitán Admir Ljevaković je na Stínadlech už 11 let. Zkušený středopolař povede žlutomodré v sobotu do zápasu se Slavií s touhou urvat v Edenu body. „Nesmíme se toho bát,“ říká.

Ljevo, jaká byla zimní příprava?
Na jejím začátku jsme se snažili spíš udělat kondičku. Sehráli jsme zápasy na domácí umělce, nemuseli jsme díky tomu nikam cestovat. Všichni hráči ten dril odmakali naplno, zvládli jsme to na jedničku. Pak jsme letěli na Kypr, kde jsme se snažili doladit taktické věci. Jeden zápas nám výsledkově vyšel, druhý ne, ale v obou jsme ukázali, čím se chceme prezentovat.

Byla to první příprava pod trenérem Hejkalem. Bylo na ní znát, že kouč má rukopis Zdeňka Ščasného, pod nímž dlouhou dobu působil?
Nevím, kolikátá je to moje příprava, už se mi z toho točí hlava. (smích) Bylo to skoro stejné, jako je to každý rok. Bylo tam víc taktických věcí, trenéři se nás totiž snažili co nejlépe připravit na každou situaci, která může v zápasech nastat. Ale jo, byly tam nějaké parametry, co jsme dělali za trenéra Ščasného. Trenér Standa si něco od staršího a zkušenějšího trenéra vzal.

Pod kůži se vám dostávaly systémy, které po vás trenéři chtějí. Už je máte zažité?
Je to vždy o soupeři. Vždy se na něj snažíme připravit tak, abychom mohli zvládnout každou situaci, která v utkání nastane. Máme nějaké systému, ale až před zápasem si povíme co a jak. Uvidíme, jak nás trenér přichystá na sobotu.

V zimě došlo k několika změnám na soupisce. Z obrany je pryč Alex Král. Bude to velké oslabení?
Byl to jeden za našich hodně důležitých hráčů. Nejen že držel balon a pozice, ale i se dostával do útoku. Bylo na něm vidět, že je hodně sebevědomý. Ale máme i další hráče, kteří jsou na tom dobře. Věřím, že Alexe nahradí, abychom z defenzivy mohli zase dobře vycházet.

Pod trenéry Hejkalem a Drskem se mění hra. Registrujete to ze středu pole?
Určitě to vnímáme. Snažím se hrát víc po stranách, držíme si víc lajny, je to víc kombinační fotbal. Ale u mě se to nemění, pořád se snažím držet pozici před stopery a zajišťovat, když se zkazí míč do přechodové fáze.

Trenér Hejkal už říkal, že v sobotu bude chtít hrát v Edenu odvážně, přestože nemůže počítat se zraněným Jindráčkem a ani s Trubačem a Kuchtou, kteří patří Slavii.

My víme, že Slavia je někde jinde. Musíme být připraveni na to, že na nás od začátku vletí, nesmíme se toho bát. Musíme využít každou její lehkou ztrátu k brejkům, řešit je pak co nejlépe. Dozadu to bude hodně těžké, sešívaní mají opravdu hodně kvalitní mančaft. Pro nás to bude zkouška, je to mužstvo, která je úspěšné i v Evropě. Musíme se k zápasu postavit tak, že se ho nebojíme, musíme se snažit uhrát co nejvíc.