Aleš Březina nejlepším hráčem Kouba Cupu

Teplický Aleš Březina získal v dresu Ústeckého krajského fotbalového svazu bronzovou medaili za třetí místo na Kouba Cupu 2021 a zároveň získal nejprestižnější individuální ocenění, když byl vyhlášen nejlepším hráčem celého turnaje. Součástí realizačního týmu Výběru Ústeckého krajského fotbalového svazu byli také trenéři starších žáků FK Teplice U15 David Köstl a Jindřich Hefner.

Aleš Březina ( v bílém dresu ) - Nejlepší hráč Kouba Cupu 2021

Trenéři David Köstl a Jindřich Hefner ( zleva )

Kouba Cup je tradiční turnaj, v němž se střetávají krajské výběry hráčů do 15 let a který nese jméno po Pavlu Koubovi, českém brankáři a držiteli stříbrné medaile z MS v Chile v roce 1962, otci vicemistra Evropy z roku 1996 Petru Koubovi.

Třídenní turnaj na Vysočině pořádá Komise mládeže FAČR, Krajský fotbalový svaz Vysočina a Okresní fotbalový svaz Třebíč. Zápasy se hrají 2x25 minut, družstva ze třinácti krajů a výběr Prahy, tedy 252 fotbalistů, byla rozdělena do tří základních skupin. Poslední den byly na programu boje o konečné umístění.

Po čtyřech výrazných výhrách a jedné remíze si vítězství z Vysočiny odváží tým Pražského fotbalového svazu. Byť mohl ještě v poslední minutě souboje s druhým týmem z Moravskoslezského kraje o prvenství přijít. Soupeř ale těsně branku minul, utkání skončilo remízou a díky lepšímu skóre se radovali hráči z Prahy.