Alex Král přestupuje do Slavie, na hostování přichází Jan Kuchta

Teplický stoper Alex Král přestupuje do pražské Slavie, jednání mezi oběma kluby probíhala několik dní a dnes definitivně došlo k potvrzení přestupu mladého obránce, který už zítra odcestuje se Slavií na soustředění.

Právě ze Slavie Král před necelými dvěma lety do Teplic přišel, nyní se do týmu sešívaných opět vrací. Kromě finanční kompenzace je součástí transferu také příchod útočníka Jana Kuchty na hostování za Slavie na rok a půl. Král za dva roky odehrál za Teplice 43 ligových utkání, ve kterých se postupně vypracoval v jednu z opor základní sestavy. V letošní sezóně nastoupil do sedmnácti zápasů.

Do přípravy se v teplickém týmu od samého úvodu zapojí útočník Jan Kuchta, který na Stínadla míří na rok a půl dlouhé hostování ze Slavie. "Měli jsme s trenérem o tohoto útočníka velký zájem a jsme moc rádi, že se ho podařilo získat, protože měl několik dalších nabídek. Věříme, že se mu bude u nás dařit," říká k příchodu útočníka sportovní ředitel Štěpán Vachoušek. Kuchta během podzimu hostoval v týmu Slovácka, kde odehrál čtrnáct ligových a dva pohárové zápasy, v nichž zaznamenal pět branek a dvě gólové asistence. Jaro 2018 absolvoval na Žižkově a zde ve dvanácti utkáních vstřelil čtyři branky a na dalších pět přihrál. Pravidělně je také součástí reprezentačních výběrů, naposledy nastupoval za tým do jednadvaceti let, předtím také za reprezentační dvacítku, devatenáctku a také osmnáctku.