Beseda Žlutomodré vzpomínky s legendami FK Teplice se vydařila

V úterý 9. dubna se na teplických Stínadlech uskutečnila beseda se třemi bývalými vynikajícími hráči FK Teplice - Jiřím Sedláčkem, Jaroslavem Melicharem a Přemyslem Bičovským. Beseda, která byla realizována ve spolupráci s nejvýznamnějšími teplickými seniorskými organizacemi probíhala ve velmi příjemné atmosféře v klubovém press centru.

Před vlastní besedou čekala na více než padesát teplických seniorů i prohlídka zákoutí teplického stadionu (včetně Síně slávy či kabiny A týmu) se zasvěceným výkladem další teplické legendy a současného vedoucího A týmu Pavla Verbíře. Ten navíc popřál k významnému životnímu jubilieu dlouholétému předsedovi organizace teplických seniorů a věrnému fanouškovi našeho klubu Ing. Josefu Obršalovi a předal mu i klubový des s číslem osmdesát.

Všem třem bývalým hráčům klub moc děkujeme nejen za to, že zavzpomínali na své zážitky z jejich dlouholetého teplického působení, ale zároveň i trpělivě odpověděli na všechny otázky teplických seniorů. Z jejich odpovědí byl patrný nejen životní nadhled, ale i velký smysl pro humor. FK Teplice si vždy velmi vážil svých bývalých hráčů, stejně jako i všech dalších zaměstnanců klubu a i v budoucnu se bude snažit všemi možnými cestami o jejich těsné propojení s klubem, neboť jsou trvalou součástí "žlutomodré rodiny". "V případě, že projeví i další fanoušci o besedy s legendárními hráči našeho klubu zájem, tak velmi rádi v blízké době pro ně tyto akce (i s případnou prohlídkou klubového zázemí) znovu uspořádáme," říká závěrem Vilém Kunz, CSR manažer FK Teplice.

Krátce o třech bývalých legendách teplického klubu, se kterými se v úterý na Stínadlech besedovalo:
Jiří Sedláček – bývalý dlouholetý prvoligový fotbalový brankář FK Teplice, za který odchytal v patnácti sezónách (od roku 1964 do roku 1978) celkem 405 zápasů (z hoto 339 prvoligových). Je členem Klubu ligových brankářů a odchytal i jeden zápas v reprezentačním dresu. Po ukončení své aktivní kariéry působil 22 let jako trenér brankářů v Blšanech, kde jeho proslulou trenérskou školou prošel i Petr Čech.

Jaroslav Melichar – bývalý výborný levnonohý záložník s vybroušenou technikou a tvrdou střelou ze střední vzdálenosti. Celou svoji aktivní kariéru (s výjimkou vojny) strávil v Teplicích, za které odehrál v šestnácti sezónách celkem 471 zápasů (z toho 284 prvoligových) a vstřelil celkem 57 branek.

Přemysl Bičovský
– bývalý vynikající záložník s vynikající kondicí a houževnatostí. S fotbalem začínal v roce 1958 v Košťanech. V roce 1967 přestoupil jako sedmnáctiletý dorostenec do teplického klubu mezi ligové hráče. V Teplicích se i díky trenérovi Rýgrovi vypracoval v ligovou hvězdu a působil zde celkem 7 sezón až do roku 1976, kdy přestopil do Bohemians Praha. Celkem odehrál v teplickém klubu 224 zápasů a vstřelil 58 branek. Byl i jednou z opor naší fotbalové reprezentace, za níž odehrál celkem 45 zápasů a vstřelil 11 branek. Je členem prestižního Klubu ligových kanonýrů.