Besir Baftijar na testech v AS Roma

Záložník teplické sedmnáctky a člen širšího reprezentačního kádru České republiky U16 Besir Baftijar ( ročník narození 2001 ) je aktuálně tento týden na testech v Itálii, kam si ho pozval jeden z nejslavnějších italských klubů AS ROMA, kde trénuje společně s týmem AS ROMA Under 16 pod vedením hlavního trenéra Alessandra Rubinacciho.

Associazione Sportiva Roma nebo zkráceně AS Roma, česky AS Řím, je italský fotbalový klub hrající nejvyšší italskou soutěž Serii A. Giallorossi ( Žlutočervení ) jsou pravidelným účastníkem Série A, kterou vyhráli celkem třikrát a pravidelně hrají také evropské pohárové soutěže. Římané jsou také 9-ti násobným vítězem italského poháru ( Copa Italia ) a 2x získali italský Superpohár ( Supercoppa Italiana ). Z mezinárodních pohárů dokázali získat 1x Pohár veletržních měst, který byl později přejmenován na Pohár UEFA a dnes se hraje jako EVROPSKÁ LIGA UEFA.

- Stadio Olimpico di Roma -

Svou základnu mají Žlutočervení na stadionu Stadio Olimpico v Říme, o který se dělí společně s dalším slavným klubem SS LAZIO. Hlavní trenérem je známý italský kouč Luciano Spalleti, který má k dispozici tým plný hvězd mnoha národností v čele s klubovou ikonou a dlouholetým kapitánem Francesco Tottim, v klubu dále působí italští reprezentanti Stephan El Shaarawy a Daniele De Rossi, bosňan Edin Džeko, egypťan Mohamed Salah, argentinci Diego Perotti a Leandro Paredes, brazilci Juan Jesus a Gerson, belgičan Thomas Vermaelen, polský brankář Wojciech Szczęsny, řek Kostas Manolas a další hráči "světového" formátu.

Oficiální webové stránky AS Roma najdete ZDE.

Besir Baftijar v AS Řím

Selfie Besira s egypťanem Mohamedem Salahem