03.02.2016 | Martin Kovařík

Breite odchází hostovat do Liberce, opačným směrem míří Soungole

Na trase Teplice - Liberec dochází k výměně hráčů. Do Slovanu Liberec odchází hostovat Radim Breite, do Teplic naopak míří dvacetiletý defenzivní záložník Soune Daniel Soungole.

Oba hráči zamířili do nových týmů na hostování do konce sezóny s opcí na další působení. "Jednání probíhala od poloviny ledna a jakmile se v průběhu přípravy ukázalo, že by Radim zahájil jaro pouze na lavičce, tak jsme přistoupili na tuto výměnu," vysvětlil přesun sportovní ředitel Jan Skýpala.

Soune Daniel Soungole, který přichází do Teplic, působil v Liberci již od roku 2013 s výjimkou krátkého hostování v Trnavě. První rok odehrál v juniorce, ze které se poté přesunul do A mužstva. V obou libereckých týmech ho vedl teplický trenér David Vavruška, který ho tak velmi dobře zná.

Soungole pochází z Pobřeží slonoviny a brzy oslaví jednadvacáté narozeniny. Patřil do mládežnických reprezentací své domoviny, zúčastnil se také mistrovství světa sedmnáctiletých v Mexiku. V české nejvyšší soutěži dosud odehrál i přes svůj mladý věk osmnáct utkání.

O2 TV nabídka Bonusový klub permanentkářů