Brno - Teplice 2:3 (1:1)

Stále bez trenéra Plíška, obránce Rosy a záložníka Matuly, tentokrát také bez distancovaného Admira Ljevakoviče nastoupili žlutomodří v Brně. Do zálohy se tentokrát tedy vysunul stoper Martin Klein, toho nahradil Michal Smejkal. Místo Jakuba Mareše na pravém kraji zálohy nastoupil Pavel Verbíř a v útoku za Andreje Heseka Aidin Mahmutovič.

Už v první minutě však teplickou jedenáctku mohli rozesmutnit domácí po rohovém kopu, po kterém se rozechvěla za Grigarem tyč. V jedenácté minutě se poprvé ukázal "záložník" Klein, tvrděystřelil po zemi, Bureš jeho střelu vyrazil, ale Mahmutovič dorážel z ofsajdu.

Kolem 20.minuty se dvakrát ukázal pěknými střelami Lira, avšak Brazilec nejprve pálil mimo a podruhé se vyznamenal Grigar. Na druhé straně zkoušel střelu z úhlu Mahmutovič, domácí stoper ji tečoval a Bureš měl plné rukavice práce vyrazit míč na roh.

Tečované střela přeci jen skončila v brance, bohužel v té teplické v 27.minutě. 1.FC se tak dostalo do vedení. Srovnání měl na noze Vondrášek, jenže nevtěsnal míč mezi tři tyče. To se podařilo až Samiru Merzičovi, ale popořadě.

Teplice uzavřely domácí do takřka hokejového zámku, ze kterého rezultovala tvrdá střela Vidličky, tu Bureš vyrazil a Merzič nechytatelný volejem uklidil míč do sítě. Do kabin se tak o půli šlo za stavu 1:1.

Po změně stran střílel pěkně z rohu vápna Vondrášek, jeho střela byla odvrácena na roh. V 63.minutě unikly zkoprnělé domácí obraně Stožický s Mahmutovičem, mladý bosenský snajpr si počínal naprosto suverénně a poslal svůj tým do vedení 2:1.

Ani zvýšení na sebe nemuselo dlouho čekat, kdyby Bureš nevytáhl parádní zákrok na Verbířovu střelu z okraje vápna. V 70.minutě se žlutomodří dožadovali penalty po ostrém zákroku na Mahmutoviče ve vápně, píšťalka rozhodčího zůstala němá.

Při Marečkově střele deset minut před koncem se musel vyznamenat Grigar, který vyrazil míč na roh. Brněnský trenér zaragoval střídáním a na hřišti se tak objevili 4 útočníci naráz, čehož využili hosté k dalšímu smrtícímu brejku, kdy se po Vondráškově zpětné přihrávce prosadil Mareš a zpečetil osud zápasu. Domácí sice ještě v nastavení Rabušicovým gólem snížili, ale na více se již nezmohli, a tepličtí si připsali druhou venkovní výhru v této sezóně.

27.Došek, 90.Rabušic - 38.Merzič, 63.Mahmutovič, 89.Mareš.
ŽK: 67.Mareček - 44.Mahmutovič, 78.Vidlička.
Rozhodčí: Hrubeš - Wilczek, Košec.
Diváci: 6450.