• Fauly 8:13 ( 4:8, 4:5 ).

• OUT 55. PROCHÁZKA - IN 55. LUKÁŠ,
  • OUT 60. REZEK - IN 60. VACHOUŠEK T.,
  • OUT 67. LJEVAKOVIČ - IN 67. LIŠKA.

"Podle soupisek dnešní duel na hřišti Čechie Uhříněves sliboval zajímavou podívanou. Klokani vyrukovali na Skláře s 9 hráči z A-týmu, jmenovitě figurovali v základní sestavě domácích Valeš, Bederka, Nový, Jindřišek, Vacek, Novák a Koubek, do druhého poločasu do hry zasáhli také Ugwu s Osmančíkem.

Ještě se ani přítomní diváci nestačili usadit a míč už skončil ve 35.vteřině v síti domácích. Brankářem Valešem vykopnutý míč pohotově z půlky vrátil hlavou vysokým obloukem obránce Hora až před šestnáctku Bohemians, kde napadali rozehrávku Rezek s Vobeckým, míč za vlastní obranou linii tečoval nešťastně hlavou stoper Kadlec, zkušený Rezek si ho šikovně našel a špičkou míč dloubnul podél vybíhajícího Valeše do odkryté branky domácích – 0:1. Vedoucí branka hostů domácí na několik minut zmrazila a míč měli v těchto chvílích častěji na svých kopačkách Teplice. V 5.minutě Rezek poslal zpětnou přihrávku na hranici pokutového území Bohemians a nabíhající Kodad prudkou střelou jen těsně minul pravý horní roh Valešovi branky. Domácí zahrozili poprvé v 15.minutě, když do vápna poslal průnikovou přihrávku Zeman a Koubek jen těsně minul levou tyč Němečkovi branky. Od 20.minuty měli míč na svých kopačkách častěji hráči v zeleno-bílých dresech, kteří se snažili o vyrovnání, ale pozorná teplická defenziva a brankář Němeček byli proti a tak se šlo do kabin za jednobrankového vedení Sklářů.

Do druhé půle trenéři domácích změnili rozestavení svého týmu a do dvojice na hrot poslali k agilnímu Koubkovi rychlonohého nigerijského útočníka Michaela Ugwu. Tento tah přinesl Klokanům ovoce již po několika málo minutách, když v 55.minutě vrátil vyraženou střelu za záda Němečka z bezprostřední blízkosti právě Ugwu – 1:1. Skláři si vzali své vedení rychle zpět, když v 57.minutě rozjel akci výhozem na Hyčku brankář Němeček, Hyčka s míčem přesprintoval téměř celé hřiště až před šestnáctku Klokanů, kde našel Rezka, který míč naservíroval na kopačky nabíhajícího Bulmagy a ten tvrdou střelou k levé tyči nedal Valešovi žádnou šanci – 1:2. A kdyby v 62.minutě po průniku Vachouška a příhře Lukáše prudká střela Kodada neskončila jen o několik málo centimetrů nad břevnem domácí branky, mohli hosté vést už o dvě branky. Pravidlo nedáš dostaneš se v tomto případě potvrdilo hned vzápětí, když po rychlém protiútoku a průnikové přihrávce Vacka prostřelil z pravé strany Němečka nebezpečný Koubek – 2:2. Domácí již druhé dnešní vyrovnání doslova polilo živou vodou a byl to v 69.minutě opět Koubek, který poslal Bohemku po další přesné přihrávce Vacka a následné šťastné brance do vedení – 3:2. Hosté se ale nevzdávali a přestože jim v těchto chvílích na hřišti chyběla zkušenost a rozvaha v podobě kapitána Ljevakoviče a všudybyla Rezka, snažili se alespoň o vyrovnání. K tomu měl nejblíže v 72.minutě agilní moldavský halv Bulmaga, který před domácí šestnáctkou aktivním napadáním vybojoval míč a jen těsně ho poslal tvrdou střelou nártem nad břevno Valešovi branky. Hostům se nakonec po několika dalších šancích nepodařilo vyrovnat a tak v samotném závěru rozhodl o dvoubrankovém vítězství domácích po dalších rychlém brejku svou dnešní třetí brankou forvard Koubek."

"Za předvedený výkon na hřišti Bohemians zaslouží pochvalu celý tým. Přestože jsme nakonec odjeli z Uhříněvsi bez bodů, utkání mělo obrovskou kvalitu, vysoké tempo a také mnoho brankových příležitostí na obou stranách hřiště. I když oba týmy byly posíleny o hráče z A-týmu, pro nás bylo opravdu náročné vzdorovat celých 90 minut takovému množství hráčů se zkušenostmi z nejvyšší soutěže a to se projevilo zejména v závěru utkání. Díky bojovnosti a enormnímu nasazení se nám dařilo až do 70.minuty držet nadějné skóre znamenající případný bodový zisk. V rozhodujících momentech dnešního utkání nás výrazně poznamenala absence zkušených matadorů Admira Ljevakoviče a Honzy Rezka. V případě Ljevy šlo o vynucené střídání z důvodu momentálního zdravotní stavu. Co se týče Honzy Rezka, musím si v tomto případě přiznat vlastní pochybení, kdy jsem měl Rézu rozhodně podržet na place a dát mu na starost střed hřiště, kde by jeho přítomnost a zkušenosti našim statečně bojujícím mladíkům ve snaze o vyrovnání rozhodně pomohla. Vsadil jsem v závěru intuitivně na dravost "mladých pušek", které ale chybělo usměrnění v podobě zkušeností a rozvahy ostříleného borce a beru to s pokorou jako důležitý podnět pro vlastní sebereflexi a ponaučení do dalších utkání. Honza Rezek byl u obou našich branek a vlastně i všech našich nebezpečných situací před brankou domácího Valeše.

Náš výkon byl dnes opravdu velmi dobrý a pokud by se nám podařilo za stavu 2:1 v náš prospěch proměnit obrovskou šanci Ládi Kodada, mohlo se utkání vyvíjet jiným směrem. Jenže na kdyby se nehraje a tak nakonec rozhodla kvalita brejkových hráčů v podobě rychlonohého nigerijce Ugvua a jeho kolegy v útoku Koubka, který vstřelil v závěrečných 27 minutách hattrick a tím prakticky rozhodl o zisku tří bodů pro domácí."