•  19 min. TSYKALO Yehor (Teplice),
  •  45 min. ROUTEK Miroslav (Kolín),
  •  48 min. BERÁNEK Marek (Teplice),
  •  87 min. SOBĚSLAV Ondřej (Kolín).

"V pátek dopoledne hostil B-tým Sklářů na UMT areálu Na Stínadlech aktuálně druhý tým tabulky – tým SK Sparta Kolín. Hosté prokázali v posledních pěti zápasech skvělou formu, když ve čtyřech z nich vyšli hned čtyřikrát jako vítězové, remízu 2:2 zaznamenali s lídrem soutěže Viktorií Žižkov, na kterou aktuálně ztrácí tři body.

Parádní vstup do utkání měli domácí Skláři, když se již v 9.minutě ujali vedení po proměněném pokutovém kopu mladého kanonýra Tadeáše Vachouška, který byl o několik vteřin dříve sám obranou Kolína faulován po přihrávce Adama Čičovského. V 15.minutě se opět měnilo skóre, když přihrávku Jakuba Emmera z pravé strany posunul patou Tadeáš Vachoušek na zcela osamoceného Dominika Procházku a ten poslal míč nechytatelně pod břevno bezmocného brankáře Daniela Bíny. Hosté hrozili zejména z rychlých protiútoků, které táhla dvojice útočníků Sodoma - Fotr. Ve 21.minutě Kolín po standardní situaci a závaru v šestnáctce domácích snížil na 2:1 po brance kapitána Jiřího Vondráčka, který doslova propálil vše co mu stálo v cestě a míč po několika tečích nakonec skončil v teplické brance. Tato branka na chvilku otupila útočné snahy domácích, ale teplická defenziva byla pozorná a v čele s brankářem Luďkem Němečkem nedovolila defenzivě Kolína skórovat. Navýšit skóre se tak těsně před poločasovým hvizdem rozhodčího Nenadála opět podařilo domácím Sklářům. Ve 43.minutě se protáhl mezi obránci do šestnáctky Kolína Tadeáš Vachoušek, nezištně přihrál míč volnému Milanu Hadincovi a ten potřetí rozvlnil síť za bezmocným Bínou.

Druhý poločas sliboval rozhodně zajímavou podívanou z obou stran, ale nakonec se stal jednoznačnou záležitostí v režii svěřenců trenéra Ladislava Jamricha. Skláři od samého začátku druhé půle spustili doslova ofenzivní festival šancí a nakonec i branek, kterými bavili po celý poločas přítomné diváky. V rozmezí 11 minut, mezi 52. a 63.minutou, si domácí vypracovali čtyři vyložené příležitosti, ale prozatím bez gólového efektu. Ten nakonec přišel v 65.minutě, kdy Josef Švanda po rychlé akci zprava přihrál míč na volného Marka Beránka, který ho šikovně protečoval přímo k levé tyči hostující branky – 4:1. O deset minut později zahrával standardní situaci z levé strany Jakub Křišťan, který posadil míč přímo na hlavu stopera Yehora Tsykala a ten popáté rozjásal přítomné fanoušky – 5:1. Skóre na konečných 6:1 uzavřel skvěle hrající druhý teplický stoper Ngosa Nsunzu, který do branky kolínského Bíny umístil odrazem o vlastní hrudník další přesný centr Jakuba Křišťana."

Mám obrovskou radost z dnešního výkonu svých svěřenců, kteří proti favorizovanému Kolínu předvedli opravdu parádní výkon. Vstoupili jsme do utkání přesně tak, jak jsme si řekli a dvě rychlé branky v síti Kolína toho byly důkazem. Po snížení Kolína jsem sice na malou chvilku vypadli z tempa, ale naše obrana byla bezchybná a soupeře do vážnějších situací nepustila.

Druhý poločas byl z naší strany opravdu skvělý a jsem rád, že kluci byli za svou tvrdou každodenní dřinu odměněni zaslouženým a vysokým vítězstvím. Naše cesta ale ještě není zdaleka u konce a blížíme se teprve do její poloviny. Do konce podzimní části nás čekají další dvě důležitá utkání a všichni do jednoho rozhodně uděláme během přípravy a také v utkáních samotných vše pro to, abychom v nich dokázali uspět.

Závěrem chci také poděkovat teplickým ULTRAS a všem přítomným FANOUŠKŮM za to, jak nás po celé utkání skvělým způsobem povzbuzovali a už teď se všichni těšíme na naše další společné setkání, a to sice již příští týden v neděli 6. listopadu v 11:00 opět na teplických Stínadlech, kde hostíme FK Chlumec nad Cidlinou.