•  90.+3. TSYKALO Yehor (Teplice),
  •  90.+3. HADINEC Milan (Teplice),
  •  90.+4. JAMRICH Ladislav (Teplice) - trenér,
  •  C - po skončení utkání: OLIVA Roman (Živanice) - trenér.

"V 7.kole ČFL čekal doma B-tým Sklářů třetí tým uplynulého ročníku třetí ligy, ambiciózní a zkušený tým TJ Sokol Živanice ze stejnojmenné obce nedaleko Pardubic.

Do utkání na promočeném, ale regulérním trávníku v Dubí – Pozorce vstoupili aktivněji domácí, když ve 3.minutě v obrovské šanci Josef Švanda jen těsně minul levou tyč branky Jakuba Vaníčka. Skóre se poprvé měnilo v 7.minutě po brance Tadeáše Vachouška, který dorazil u levé tyče vyraženou hlavičku stopera Štěpána Chaloupka. Hosté se velmi rychle osmělili a v první vyložené příležitosti je ve 14.minutě skvěle vychytal Luděk Němeček. Ve 23.minutě přišla také první gólová trefa Živanic, kterou zaznamenal Pavel Štěpánek hlavou na zadní tyči do odkryté branky Sklářů po rychlém brejku a následném přesném centru z pravé strany. Za další dvě minuty opět vedli domácí, když nařízený pokutový kop po faulu na Jakuba Emmera bez problémů proměnil svou druhou brankou v utkání Tadeáš Vachoušek. Ve 29.minutě bylo opět srovnáno a to po přímém kopu Matouše Spěváka z 25 metrů, který skončil u levé tyče Němečkovi branky. Divoká přestřelka pokračovala, ale již bez gólového vyjádření. Oba týmy si ještě do poločasového hvizdu rozhodčího Langmajera vypracovali po dvou vyložených příležitostech na obou stranách, ale ani ve dvou případech teplický Tadeáš Vachoušek a ani živaničtí Štěpánek a také kanonýr Petrus nedokázali své týmy dostat do vedení.

Druhý poločas na těžkém terénu začal opatrně, ani jeden ze soupeřů nechtěl udělat chybu a umožnit tak svému sokovi dostat se do vedení. To se nakonec podařilo domácím Sklářům v 67.minutě po dlouhém autu obránce Jakuba Hory z pravé strany, který obrana hostí odvrátila pouze k ukrajinskému stoperovi ve žluto-modrém dresu Yehoru Tsykalovi a ten ho z pozice kolem penaltového puntíku Živanic napálil přímo do levého horního rohu branky Štěpána Vaníčka. Domácí po vedoucí brance ožili a snažili se enormní snahu hostí o vyrovnání kompenzovat hlavně rychlými brejky po krajích hřiště. Utkání tak pomalu, ale jistě spělo k nervóznímu a vypjatému závěru, ve kterém padlo velké množství žlutých karet na obou stranách. Sklářům se nakonec proti ambicióznímu soupeři, který hrál od 82.minuty pouze o 10-ti hráčích, podařilo udržet těžce nabyté jednobrankové vedení a mohli ho po obrovské šanci Josefa Švandy ze samotného závěru utkání ještě i navýšit."

"Dnes to byla na těžkém terénu opravdu fotbalová "válka" a to doslova o každý centimetr hřiště. A i když jsme dvakrát vedli, tak soupeř pokaždé dokázal rychle odpovědět a do kabin šli oba týmy za vyrovnaného stavu 2:2. V kabině jsem své hráče nabádal k trpělivosti a k ještě větší aktivitě, protože jsme si byli plně vědomi psychické výhody, kterou by znamenala rychlá třetí branka v síti Živanic. Jsem rád, že se vedoucí branku podařilo vstřelit právě nám a mohli jsme v závěru nakonec přidat i další. Soupeř zlobil až do posledních vteřin, ale kluci se dnes opravdu vydali a výhru tak doslova vydřeli. Cením si jejich přístupu a jsem také rád, že i všichni střídající hráči dali týmu ten správný impuls a přinesli do naší hry potřebné oživení.

Věřím také, že si bojovnost a odhodlání, které přímo čišelo z našich zkušených hráčů Admira Ljevakoviče a Honzy Rezka a kterým v průběhu utkání "nakazili" také naše mladé pušky, přeneseme do dalšího utkání příští týden v neděli v Zápech, kde nás na půdě loňského vítěze ČFL čeká ještě náročnější duel."