• Fauly 17:5 ( 5:2, 12:3 ).

• OUT 74. LIŠKA - IN 74. PROCHÁZKA,
  • OUT 74. VACHOUŠEK T. - IN 74. VACHOUŠEK M.,
  • OUT 90. PROCHÁZKA - IN 90. KOVALČÍK.

" V 8.kole České fotbalové ligy hostili Skláři na hřišti v Dubí - Pozorce druhý tým tabulky FK Jablonec. Hosté museli hned v úvodních minutách utkání přeskupit obranné řady, když si kapitán Skuhravý obnovil zranění, které ho ještě před nedávnem trápilo. Několik málo vteřin před vynuceným střídáním Jablonce stačil brankáře Vajnera ohrozit tvrdou přízemní střelou z 25-ti metrů aktivní moldavský half Bulmaga. Další šance Teplic přišla jen o 3 minuty později po centru Vobeckého z pravé strany, kdy v obrovské šanci Tadeáš Vachoušek před malým vápnem poslal míč hlavou nad břevno branky hostí. První velká šance Jablonec přišla v 17.minutě, kdy se po rychlé kombinaci hráčů v zeleno-bílých dresech snažil nachytat na bližší tyči domácího brankáře zkušený Diviš, ale Němeček byl pozorný a jeho nebezpečnou střelu vyrazil na roh. Aktivita domácích byla ve 23.minutě odměněna vedoucí brankou, když Vobecký poslal oblouček za obranu soupeře, hostující stoper následně poslal malou domů, kterou ihned přečetl zkušený Réza a získaný míč poslal podél brankáře Vajnera do sítě Jablonce - 1:0. Na začátku 28.minuty vysunul geniální diagonální přihrávkou velmi dobře hrající obránce Hora na levém křídle Procházku a jeho ukázkový centr napříč vápnem Jablonce jen těsně minuli dobíhající mladší z bratrů Vachoušků společně s Markem Vobeckým. Ve 30.minutě vysunul chytrým dloubákem do vápna Bulmaga Vobeckého a jeho dorážku jen se štěstím vytěsnil mimo své tyče brankář Vajner.  I jablonečtí měli své šance, ale domácí ohrožovali jejich branku častěji a největší nebezpečí v podobě forvarda tmavé pleti Ali - Abubakara trvale eliminoval důrazný teplický stoper Čítek. Další šanci domácích měl ve 43.minutě opět Vobecký, kdy nůžkami v nadějné pozici promáchl po centru obránce Hory. Jediná vážnější chyba teplické defenzivy přišla v nastavení první půle, kdy Diviš našel přesnou přihrávkou ve vápně nepokrytého nabíhajícího Nykrína, který se štěstím nadvakrát překonal Němečka - 1:1.

Skláři doslova vlétli do druhého poločasu s cílem získat co nejdříve zpět ztracené vedení. A to se jim povedlo opravdu velmi rychle, již po 60 vteřinách, když dlouhý aut obránce Hory odvrátila obrana Jablonce pouze na hranici šestnáctky, kde čekal připravený Honza Rezek, který ho levačkou hned z první doslova uklidil do levého horního rohu Vajnerovi branky - 2:1. V následujících minutách se snažili hosté o vyrovnání a to se jim nakonec podařilo v 61.minutě a byl u toho opět mnoha ligovými boji ošlehaný Diviš, který po přímém kopu dalšího zkušeného hráče Daníčka ve skrumáži vyskočil nejvýše a hlavou usměrnil míč z hranice malého vápna za záda teplického brankáře - 2:2. V 80.minutě mohl strhnout vedení na stranu domácích kapitán Ljevakovič, když z hranice šestnáctky vyslal šajtlí tvrdý projektil na vzdálenější tyč směřující do branky Vajnera, který ho jen s velkou námahou konečky prstů vytěsnil na roh. V 84.minutě naopak zahrozili hosté, když Daníčkovu střelu mířící pod břevno zneškodnil pozorný Němeček. Přes snahu obou týmu se již skóre do závěrečného hvizdu rozhodčího Starého nezměnilo a tak na výsledkové tabuli zůstalo svítit konečné skóre 2:2.

Skromná návštěva na stadionu v Dubí-Pozorce dnes mohla sledovat opravdu kvalitní duel vysoké úrovně, o který se zasloužili oba dnešní soupeři. Domácí Skláři dnes statečně vzdorovali druhému týmu tabulky České fotbalové ligy a při troše štěstí se mohli nakonec radovat i z vítězství. Podle vyjádření obou trenérů, Ladislava Jamricha a Tomáše Čížka, šlo ale o vyrovnaný zápas a konečná remíza mu tak asi sedí nejvíce."

" V domácím prostředí v Dubí jsme dnes hostili soupeře ze samotné špičky ČFL, který do ní dlouhodobě právem patří a má základní kostru týmu vhodně složenou ze zkušených ligových hráčů a mezi ně neustále zapracovává mladé nadějné odchovance.

My jsme vstoupili do utkání velmi dobře, byli jsme aktivnějším mužstvem a kluci si zejména v prvním poločase vypracovali několik vyložených brankových příležitostí. Fungoval nám přímočarý přechod do ofenzivy a z toho mohl těžit agilně hrající hrotový útočník Tadeáš Vachoušek, který se v úvodu dostal do dvou velkých šancí, ale bohužel mu chybělo více klidu a přesnosti v zakončení. Opět se také potvrdilo jak je důležité míti Filipa, pardon myslel jsem samozřejmě Rézu a Ljevu, kdy oba zkušení borci svým výkonem a vhodně cílenými radami přímo během hry strhávali naše mladíky k opravdu kvalitnímu výkonu. Svou aktuální formu potvrdil Réza, který nás dostal do vedení po skvělém přečtení malé domů a mazáckém zakončení v tváří v tvář brankáři Jablonce Vajnerovi. V závěru první půle se ale na naše kopačky začala vkrádat nepřesnost a některé situace kluci řešili zbytečně zbrkle do kolma místo toho, abychom více drželi míč a více kombinovali v křídelních prostorech. Soupeř toho využil v první minutě nastavení, kdy míč prošel až k volnému Nykrínovi, který na druhý pokus protlačil míč do naší sítě. V kabině se ale kluci vzájemně burcovali a opět jsme měli velmi dobrý nástup do druhé půle. Honza Rezek již po 60 vteřinách přidal tvrdou střelou z voleje svou druhou branku v utkání a poslal náš tým opět do vedení. Oba týmy se pak prezentovaly náročným fotbalem, hra se v těchto chvílích přelévala z jedné strany na druhou a k vidění bylo velké množství zajímavých situací v obou šestnáctkách. Nám se bohužel nepodařilo v 61.minutě po jedné z mála chyb naší jinak pozorné a kompaktní defenzivy ubránit standartní situaci po ose Daníček - Diviš a soupeř srovnal na 2:2. A i když se až do samotného závěru oba týmy snažily strhnout vedení na svou stranu, další branka již nepadla a dnešní duel nakonec skončil dělbou bodů.

Bod samozřejmě bereme, ale vzhledem k vývoji utkání jsme mohli získat i body tři. Za poslední tři ligová kola jsme uhráli dva body a vždy jsme byli v podstatných statistických datech lepším a produktivnějším týmem, ale ve fotbale rozhoduje jen a pouze větší počet vstřelených branek. Mrzí mě, že nemáme alespoň o 3 body více, ale věřím, že když kluci nesleví z náročnosti a vlastní každodenní pracovitosti, budou v dalších utkáních spravedlivě odměněni i bodově. Musím pochválit naše mladé hráče, kteří naskočili do základní sestavy po dvouzápasovém výpadku, kdy jsme byli doplnění v reprezentační pauze o některé hráče z A-týmu. Těší mě, jak se "mladé pušky" popasovali s kvalitním soupeřem a rozhodně ukázali svůj budoucí potenciál pro dospělý fotbal. Mám také radost z Honzy Rezka, který se mohl po utkání s Bohemians urazit, kdy byl za stavu 1:2 zbrkle mým chybným rozhodnutím střídán, ale on ukázal charakter a jeho výkon okořeněnými dvěma krásnými brankami patřil k ozdobám dnešního zápasu. "