• Fauly 13:14 ( 9:5, 4:9 ).

• OUT 57. SUCCAR - IN 57. DIALLO,
  • OUT 64. DIALLO - IN 85. VACHOUŠEK M.,
  • OUT 81. ČERNÝ - IN 81. LUKÁŠ.

"V 11.kole ČFL hostila rezerva Sklářů na hřišti v Dubí – Pozorce tým SK Sokol Brozany. Utkání s příchutí derby již předem slibovalo zajímavou podívanou, protože do Pozorky přijel soupeř, který je momentálně na 4.místě tabulky a má na své soupisce několik hráčů, kteří ve žluto-modrém dresu v minulosti nastupovali.

První vážnější situace přišla v 17.minutě, když si hostující útočník Jindráček vyměnil míč se svým spoluhráčem v šestnáctce domácích a trefil z těžkého úhlu pravou tyč teplické branky. Ve 20.minutě přišla šance i na druhé straně, kdy Černý z 18 metrů přízemní střelou jen těsně minul pravou tyč branky Brozan. O dvě minuty později další tvrdou střelu Černého zblokovala obrana hostů, odražený míč získal Laňka a jeho technická střela opět jen velmi těsně minula pravou tyč. A domácí byli i nadále při chuti a to potvrdil vzápětí aktivní Vobecký parádní střelou z 25 metrů, když jeho tvrdý projektil doslova prosvištěl těsně nad spojnicí levé tyče a břevna Švejdovi branky. Ve 29.minutě se ve velké šanci objevil hostující Šup, ale jeho příležitost zlikvidoval rychlým vyběhnutím skvělý Němeček. Ve 35.minutě měl vyloženou šanci teplický Švanda, když na pravé straně obešel dva bránící hráče a jeho střelu z bezprostřední blízkosti se štěstím vychytal pozorný Švejda. Do kabin tak odcházeli aktéři dnešního utkání i po několika velkých šancích na obou stranách za bezbrankového stavu. Domácí se s vypětím všech sil jen těžko dostávali přes kompaktní obranný val hostů, kteří čekali na jejich chyby a hrozili zejména z rychlých brejků zakončovaných brozanskými forvardy Jindráčkem a Šupem.

Do druhého poločasu vstoupili lépe domácí a tak defenziva hostů měla o zábavu postaráno. V 50.minutě se v obrovské šanci objevil teplický útočník Succar, který po centru Laňky z levé strany z hranice malého vápna nepřekonal brankáře Švejdu. V 56.minutě už šli domácí do vedení, když svou převahu zúročili vedoucí brankou. Rozhodčí Langmajer nechal pokračovat ve hře po hraničním souboji Černého s Krátkým u levého rohového praporku, Černý po zisku míče našel přesným centrem volného Švandu, který neváhal a vstřelil první branku dnešního utkání – 1:0. Největší šanci hostů měl v 71.minutě agilní Šup, který u levé tyče nestihl prudkou přihrávku z pravé strany. Ve zbývajících minutách si i přes veškerou snahu Brozany již žádnou vážnější šanci nevypracovali a branky stříleli pouze domácí. V 83.minutě postupoval na pravé straně sám na Švejdu Matyáš Vachoušek, jeho střelu ještě stačil brankář Brozan vyrazit, ale na přesnou dorážku Švandy již nestačil – 2:0. V závěru hráli hosté v defenzivě na velké riziko a tepličtí se tak dostávali do dalších nebezpečných příležitostí. Konečnou podobu skóre dal v 89.minutě Bulmaga, který vystihl ve středovém kruhu chybnou rozehrávku hráčů v černých dresech a protože byl brankář Švejda daleko ze své branky zkusil mladý moldavský šikula vystřelit přímo z poloviny hřiště. Jeho perfektní střela trefená dostatečnou silou a letící po ideální trajektorii rozvlnila síť branky Brozan ještě před dobíhajícím Švejdou a napsala tak parádní gólovou tečku za dnešním utkáním – 3:0."

"Věděli jsme, že dnešní utkání nebude vůbec jednoduché, ale cítil jsem z hráčů obrovské odhodlání se po prohraném smolném utkání ve Zbuzanech vrátit zpět na vítěznou vlnu. Musím kluky pochválit za nasazení a bojovnost v průběhu celého utkání a hlavně ve chvílích, kdy se nám zejména v prvním poločase až tolik nedařilo překonávat kompaktní a konsolidovanou defenzivu Brozan. Hosté se prezentovali sympatickým výkonem a určitě dokázali, že momentálně právem patří do špičky ČFL. Já jsem šťastný za své hráče, že dokázali vybojovat další tři body a předvedli parádní výkon, který se musel všem přítomným divákům rozhodně líbit. Opět musím vyzdvihnout neocenitelný přínos Ljevy a Rézy pro celou naši hru a chtěl bych také poděkovat hráčům z A-týmu, kteří nám dnes proti velmi dobrému soupeři výrazně pomohli.

V příštím týdnu budeme opět tvrdě pracovat a to sice s jednoznačným cílem se s maximální zodpovědností a pokorou připravit na dalšího těžkého soupeře, kterým bude příští neděli 17.10. od 10:15 na hřišti SK Viktorie Jirny domácí tým FK Dukla Praha B."