Čtvrtfinále poháru - 1.zápas: Teplice - Liberec 1:1 (0:0)

Dvě špatné zprávy pro teplický tým přišly ještě před začátkem prvního čtvrtfinálového zápasu poháru České pošty. Do zápasu totiž nemohli zasáhnou Aidin Mahmutovič a Egon Vůch. Mahmutoviče od sobotního zápasu trápí stehenní sval, který mu včera nedovolil dokončit předzápasový trénink, Vůcha zase provází zranění taktéž z duelu se Žižkovem.

Tepličtí měli hned v úvodních minutách šance po rohových kopech. Těch se ujal Zdeněk Volek, který v sestavě nahradil Vlastimila Stožického. Nejprve posadil míč na hlavu Sivy, jehož hlavičku obrana zblokovala na další roh. Ten přizvedl Tomáš Vondrášek, jenže nabíhající Petr Lukáš a Martin Jindráček míč netrefili.

Poté se poprvé ozval také Slovan, po přetaženém centru Štajnera pálil nad Hadaščok. Uplynulo čtvrthodiny hry a na Grigara se řítil bývalý teplický hráč Emil Rilke. Brankář žlutomodrý však skvěle vyběhl a šanci lapil.

Další šance přišly až v závěru poločasu, kdy nejprve Ježdík s Vondráškem předvedli krásnou souhru u pravé postranní čáry a zpětnou přihrávku Vondráška raději Nezmar odvrátil na roh. Po něm se poprvé roztřepotala síť za Zbyňkem Hauzrem, jenže Vondrášek dorážel míč z ofsajdové pozice, a tak gól nemohl platit.

Hned po změně stran byl v další šanci Vondrášek, tentokrát po rohovém kopu hlavičkoval prudce těsně nad branku. V 58.minutě vysílal do úniku krásným centrem Dolejš Vachouška, jenže zkušenému záložníkovi chyběl krok, aby míč zpracoval.

Tepličtí fandové se ale přeci jen dočkali, liberecký brankář špatně vyboxoval míč, toho se za vápnem zmocnil Jindráček, který parádní ranou rozvlnil síť. Jenže Liberec zvládl bleskově odpovědět, z blízka se za dvě minuty trefil Šural. Hned vzápětí to zkoušel zpoza šestnáctky Vachoušek, jeho rána levačkou bohužel mířila jen doprostřed branky.

Tepličtí ve druhém poločase Slovan i nadále přehrávali, do vyložené šance se ale ne a ne dostat. Zápas tak skončil remízou 1:1. Žlutomodří tak musí v odvetě pro postup zvítězit nebo remizovat 2:2 a výše.