Daniel Trubač: Musíme to ubojovat, ubránit.

Středopolař Daniel Trubač sice poslal Teplice do vedení, „skláři” o něj ale záhy přišli. Baník nakonec dal i vítězný gól, domácím tak zbyly oči pro pláč. Smutný byl i jediný střelec Severočechů.

Jaké je tvoje hodnocení zápasu?
Připravovali jsme se na Ostravu, o které jsme věděli, že měla lauf. Snažili jsme se jí vyrovnat v soubojích. Ona má výšku, vyhrává souboje, hraje po krajích, zjednodušuje hru. V první půli jsme se Ostravanům minimálně vyrovnali, dokonce jsme je v první půli zaskočili šancemi. Jen škoda, že jsme nic neproměnili. Ve druhé půli jsme bohužel přestali hrát, byli jsme malinko pasivní. Škoda, že druhý gól byl smolný. Vinou toho je to utkání nepovedené.

Nešlo vedení udržet déle? Čím to bylo? Nechyběly zkušenosti?
Může to tak být, nemusí. Neodkážu na to moc odpovědět. My dostáváme divné góly, to každý ví... Ostravu jsme pustili do třech šancí, dostali jsme z toho dva góly. Vedeme, nedotáhneme to... Asi je to psychiky, teď nebude moc dobrá. Musíme se zvednout...

To je takové klišé. Lehce se řekne, hůře provádí.
To je pravda. Jsme v tom, musíme dál na hřišti nechávat vše a být důslednější kolem vápna. Někdy rozhodují maličkosti. Momentálně se na nás lepí velká smůla. Zkoušíme přiklonit zápas pro nás na sílu. Víme, že teď nemůžeme hrát hezký fotbal. Musíme se učit dohrávat zápasy lépe. Nemyslím si ale, že po gólu budeme soupeře přetlačovat a kontrolovat hru. Musíme to ubojovat, ubránit.

Jak tobě se hraje, když nemáš balon tak, jak by ti asi vyhovovalo?
Není to lehké, podobná zápasy jako s Ostravou je to ještě těžší. I když vedeme, tak nehrajeme do kombinace, nedržíme míč. Z mého pohledu to není ono; byl bych radši, kdybychom hráli po zemi... Tohle prostě nebude nikdy moje hra, ale musím se přizpůsobit.

Teď jedete do Karviné. Je to ten zápas, který to může zlomit?
Nemyslím si, že to bude nějaký klíčový zápas. Doma jsme teď odehráli dvě slušná utkání. Pořád je ještě začátek, ale nemůžeme se dostávat pod větší a větší tlak. Nesmíme si nechat utéct ostatní týmy.

Pomůžou vám dvě nové posily?
Myslím, že oba jsou šikovní a mohli by nám pomoct. Je jasné, že adaptace na českou ligu bude nějakou dobu trvat.