Daniel Trubač: Musíme zápasy dotlačit k vítězství

Daniel Trubač je společně s Jakubem Marešem se dvěma góly nejlepším střelcem teplického týmu. Jak se „skláři" i „Truby" v reprezentační přestávce chystali na souboj s Plzní, ke kterému dojde v neděli od 16 hodin?

Jak jste využili reprezentační přestávku?
K intenzivnímu tréninku, k doléčení a uzdravení. Marodka je veliká. Potřebujeme, aby se všichni co nejdřív dali do kupy.

Ty jsi zdravý?
Měl jsem nějaké problém s nohou, snad to bude dobrý.

Pomohla přestávka taky psychicky?
Samozřejmě, ale myslím si, že psychicky na tom nejsme úplně špatně. Nejsme úplně dole, snažíme se si nepřipouštět to, že jsme předposlední. Musíme teď zápasy dotlačit k vítězství a nějak to vše přetočit. Já věřím, že nám ta pauza, ve které jsme poctivě trénovali, k bodům pomůže.

V neděli vás čeká Plzeň, těžký soupeř, ale možná to pro vás může být výhoda.

Myslím si, že zápasy s ní nebyly naposledy špatné. Zvlášť doma to bylo slušné. Doma předvádíme slušné výkony, ale musíme z toho výkonu vytěžit i body.

Plzeň je hodně silná, že?

Ona má obrovskou kvalitu. Jak v kádru, tak na balonu. Je to tým z top 3. Musíme do toho dát maximum, ten zápas nám musí sednout.

Pod trenérem Bílkem se změnila.

Má přestavbu týmu, takže jí taky trvá, než si to sedne. Viz ta minulá sezona, kdy se nahoru drápala ze středu tabulky.