Daniel Trubač: Utkání bylo hodně náročné

​K páteční výhře Teplic nad Libercem přispěl výrazně svým výkonem i středopolař Daniel Trubač. Byl to právě on, kdo ve třetí minutě vysunul Jakuba Horu do vyložené šance, ze které padla jediná branka utkání.

Byl to tak trošku zápas Kuby Hory, že? Říkal před utkáním, jak moc je pro něj důležité?
Ano, samozřejmě. Pro Kubu to byl velmi důležitý zápas. Jediné jeho přání bylo, abychom to zvládli kvůli narození jeho dcery. O to víc mě těží, že se to povedlo a že Kuba dal gól. Fakt super, že se vyhrálo, jeho oslavy byla perlička. Moc mu to přeju. Teď si tu výhru užijeme.

Nenamotivovalo to i tebe k tomu, aby sis našel přítelkyni a založil s ní rodinu? (úsměv)
(smích) Na to je ještě čas. Teď se chci věnovat fotbalu, myslím, že se mi to daří. Rodinu bych jednou chtěl, ale teď fotbal.

Dnes vám šel perfektně. Jak náročné to proti Slovanu bylo?
Hodně náročné. Víme, jaký tým k nám přijel, Liberec je velmi, velmi kvalitní soupeř, venku sem u teď dařilo. O to víc jsme k němu měli respekt a do zápasu šli s pokorou. Terén byl hodně těžký, od samého začátku mě na něm bolely nohy. O to víc jsme rád, že se to zvládlo, byl to opravdu těžký zápas. My si dali cíl, že do konce podzimu uděláme 4 a více bodů. Dobře jsme tedy začali, musíme se od dnešního zápasu odrazit a pokračovat dál.

Liberci jste toho ale moc nedovolili, hráli jste perfektně.
To je pravda, až na jednu šanci, kterou Grigy chytil, nic neměl. Ale kdyby to tam spadlo, tak na sebe budeme koukat jako blbci, že jsme nedali víc gólů. Náš výkon byl už odzadu slušný, hráli jsme jeden za druhého, takhle bychom chtěli hrát.

Můžete se takto prezentovat i za týden na Spartě?
Určitě ano. Taktiku budeme dělat v týdnu, ale viděl jsem Spartu v poháru proti Opavě. Myslím, že každý tým je k poražení, i Sparta. Je tam velký respekt, je to velký tým, ale my když zopakujeme nebo předvedeme ještě lepší výkon než proti Liberci, tak si myslím, že bychom tu Spartu mohli dokázat porazit. Určitě na Letnou pojedeme s cílem udělat nějaký bod.