David Vaněček: Byl to hodně bojovný zápas

První gól „sklářů“ v Uherském Hradišti dával David Vaněček. Postavil tak základy důležité výhře Teplic 2:0, kterou hráči oslavili s fanoušky nevšedně – vítězným selfíčkem.

Slavíte tři body z Uherského Hradiště, ale ta oslava s fanoušky byla vskutku netradiční – vítězné selfíčko mělo premiéru, že?
Byla to moje premiéra, fanoušci si to vyžádali a my byli moc rádi, že jsme jim to mohli splnit.

Musíme říct, že mobil, na které se dělalo, nebyl tvůj, ale právě fanoušků.
To je pravda. Mohl jsem si ho nechat. (smích)

Pojďme k zápasu. Ty jsi ho parádně odstartoval gólem, když jsi byl u míče dříve než brankář Daněk. Po utkání jste byli v družném rozhovoru, jste kamarádi?
Ano, měli jsme dva klíčové souboje. Ten první byl ten z první minuty, kdy zprava centroval Vondy. Myslel jsem, že tam bude gólman, ale naštěstí pro nás Michal nevyběhl a já to mohl hlavičkovat do brány. Pak tam ještě byla situace z druhé půle, kdy jsem udělal kličku stoperovi a vystřelil; věděl jsem, že to jde do brány, otáčel jsem se a už se běžel radovat, ale v poslední chvíli to Michal ještě nějakým zázrakem vytáhl na tyč a od pak míč cestoval po čáře a skončil vedle. Nechápu, jak se to stalo. Naštěstí to nemusíme řešit, když se vyhrálo.

Byl ten zápas těžký? Z tribuny se mohlo zdát, že ne, Slovácko si tutovky nevytvářelo.
Byl obrovsky těžký. My jsme za každou cenu potřebovali urvat body, to samé Slovácko. Byl to hodně bojovný zápas. Myslím, že jsme byli na domácí velmi dobře připraveni. V podstatě jsme je do ničeho nepouštěli. Po stranách jsme je vykrývali, plnili jsme trenérovi pokyny a přineslo to ovoce.

Byl to náročné i psychicky?
Určitě. Jsme rádi, že jsme zápas zvládli. Zakousli jsme se do Slovácko od začátku, dali jsme dva góly, domácí měli také nějaké šance, ale vedli jsme dva nula. Pak jsme šli do deseti, o to to bylo náročnější. Podle mě jsme podali dobrý výkon už proti Jablonci a v Plzni, ale bez bodů. Jsme proto moc rádi, že jsme vyhráli.