Do nové sezóny v nových dresech

Lehce pozměněná žlutá sada a úplně nová vyroční třetí sada, tak to jsou nové dresy FK Teplice pro sezónu 2019/2020. Domácí žluté dresy nedoznaly velké proměny oproti předchozímu ročníku, přesto malé změny fanoušci pozorovat mohou. "Reklamy našich partnerů už pod sebou nemají podkladové plochy a jsou flokovány přímo na dres, který je tak esteticky čistší a působí decentnějším dojmem, na kterém více vyniknou klubové barvy," vysvětluje změnu manažer marketingu a PR FK Teplice Martin Kovařík.

Úplně nová je pak třetí sada dresů pro nový ročník, která bude v netradiční červené barvě. "Letos je to přesně dvacet let od našeho dvojzápasu s Dortmundem, ve kterém jsme na jeho hřišti nastoupili právě v červené sadě dresů, proto jsme v letošním roce zvolili tuto netradiční barvu jako třetí výroční sadu. Velké poděkování patří partnerům, jejichž loga jsou na dresech, protože se podařilo se všemi dohodnout, abychom mohli použít bílou variantu jejich log, i když to třeba podle jejich logomanuálu nebylo původně možné. Cílem bylo udělat decentní dres, který bude čistý a bude odrazem historického milníku, jakým dvojzápas s Borussií Dortmund je," dodává Martin Kovařík. "Já jsem z červených dresů úplně nadšený, vypadají výborně a navíc mi ještě připomínají Bayern Mnichov, kterému dlouhé roky fandím," rozplýval se nad novou sadou Tomáš Vondrášek, když ji při natáčení a focení k představení dresů poprvé oblékl.

Červené dresy navíc budou spojeny s charitativní akcí na podporu darování krve. V následující sezóně se hráči A mužstva, juniorky a dorostu (starší osmnácti let) i další zaměstnanci klubu a trenéři zapojí do dárcovství krve přímo v teplické nemocnici, na podporu darování krve poputuje i sada červených dresů, která půjde po sezóně jako sběratelský kousek do dobročinné dražby. Teplické mužstvo využije červené dresy například při zápase v Opavě, kde není možné použít žlutou ani modrou variantu, rovněž je plánuje použít na zápase v Olomoci, který se bude hrát 24. nebo 25. srpna, tedy téměř na den přesně 20 let od utkání v Dortmundu.