FK Baník Most Muži vs. FK Teplice U19 - 0:3

Sobota 29.05.2021 - Začátek 10:30 - Stadion Most - Souš

Sestava Teplic:

J. Grümann - L. Jamrich ( 46. V. Bartoš ), P. Hrdlička ( 46. V. Čítek ), Š. Chaloupek, M. Bílek ( 30. L. Videmann ) - D. Köstl - J. Štercl ( 46. J. Vacek ), V. Pokorný ( 46. M. Kříž ), T. Sůra ( 46. M. Jungmann, 68. V. Pokorný ), J. Šťáhlovský ( 46. E. Hopi ) - M. Trnovec ( 46. M. Bejček ).

Stadion: Most - Souš / přírodní tráva.

Hodnocení utkání slovy teplického trenéra Ladislava Jamricha:

" Ve druhém přípravné utkání náš čekali muži Baníku Most, kteří skončili v nedohrané soutěži v Divizi B na prvním místě. Zápas se odehrál opět na skvěle připraveném trávníku, tentokrát ve sportovním areálu na Souši.

V prvních 15 minutách zápasu byl domácí Baník lepším týmem, ale naše obrana byla pozorná a Baník nepustila do žádné vážnější šance. Kluci se dostávali do zápasového tempa pomaleji, ale postupem času převzali otěže zápasu do svých rukou, měli kvalitnější pohyb, byli agresivnější v osobních soubojích, ale stejně jako domácí si nedokázali vypracovat vyloženou příležitost a většina útočných akcí končila před pokutovým území domácích. K vážnějšímu zakončení se dvakrát dostal M. Trnovec, když první pokus byl zblokovám a druhý skončil mimo brankovou konstrukci. Ve druhé půli jsme vystřídali 8 hráčů a bylo to na hřišti rozhodně znát. V 62.minutě se zviditelnil agilně hrající E. Hopi, když nebezpečně zakončil tvrdou střelou zpoza vápna, ale domácí brankář M. Hnízdil skvělým zákrokem odmítl vedení hostů. V 68.minutě jsme si vypracovali přečíslení 3 na 1, ale bohužel E. Hopi tak dlouho váhal, až nakonec promeškal vhodný moment k zakončení. V 72.minutě J. Bartoš zahrával rohový kop, na který si naskočil D. Köstl a hlavou nás poslal do zaslouženého vedení - 0:1. V 84.minutě D. Köstl obešel vše co mu stálo v cestě, předložil míč M. Bejčkovi a ten ho posunul do prázdné branky - 0:2. V samotném závěru zápasu ještě M. Bejček svým aktivním napadáním donutil brankáře Hnízdila k chybě a svojí druhou brankou v zápase uzavřel dnešní brankové skóre na konečných 0:3.

Proti Mostu jsme odehráli druhé utkání po přestávce zaviněné pandemií Covidu a po divizních Lounech opět proti dospělým. Do zápasu jsme šli bez dorazového ročníku 2002, který se posunul do B-týmu a k nám byli naopak posunuti mladší hráči z ročníku 2004. Pro naše mladé borce to byla první konfrontace s dospělým fotbal a musím všechny kluky pochválit, jak se v dnešním utkání prezentovali. Soupeři se vyrovnali v nasazení, v agresivitě, naše hra měla patřičnou intenzitu, byli jsme silní v kombinaci a ve druhé půli jsme si vytvořili i zajímavé brankové příležitosti. Věřím, že kluci budou dál pokračovat v kvalitních výkonech a budou na sebe dál nároční zejména v tréninkovém procesu tak, aby si splnili své fotbalové sny a pomohli dostat teplické Skláře zpět do nejvyšších celorepublikových soutěží."