FK Chmel Blšany_x_FK Teplice - komentář k zápasu

Až povedený druhý poločas utkání na půdě Blšan přinesl Teplicím zasloužený bod. Žlutomodrým vůbec nevyšel úvod, po čtvrt hodině už prohrávali o dvě branky. Ještě do konce první půle šťastně snížil kanonýr Mašek, po změně stran pak svým premiérovým gólem v lize vyrovnal Vlastimil Ryška. Teplice sice s dvanáctými Blšany bodovaly, přesto naplno nevyužily možnost zvýšit svůj náskok na druhém místě. Minimálně do pondělí je od třetí Olomouce dělí pět bodů.

Svěřenci trenéra Marečka nedokázali eliminovat tradiční přednost Blšan na domácí půdě – standardní situace. Nejprve v 7. minutě Schulmeister dorazil do branky míč, který předtím orazítkoval břevno, hektickou čtvrthodinu hry pak potrhl svým gólem Horáček, jenž zvýšil na 2:0 po rohu Devátého.

Teplický Jiří Mašek sice svým devátým gólem v sezóně ještě do přestávky snížil, když se od něj za záda gólmana Chvalovského se štěstím odrazil nepovedený odkop Blšanských, aktivní a bojovnou hru si však jeho tým shoval až na druhý poločas. V něm hosté svého soupeře jasně přehrávali a vytvářeli si šance. Změnu v herním projevu gólově výjádřil v 65. minutě obránce Ryška, jenž pohotově vyrovnal. V závěru měly oba týmy dobrou příležitost strhnout vítězství na svou stranu, za Teplice tuto možnost nevyužil Abanda, když hlavičkoval jen těsně nad břevno.

FK Chmel Blšany – FK Teplice 2:2 (2:1)
Branky:
7. Schulmeister, 15. Horáček – 27. Mašek, 65. Ryška. ŽK: 79. Horáček – 28. Ryška.Rozhodčí: Adámek - Ondo, Goňa. Diváci: 2300.

FK Teplice: Poštulka - Kaufman, Rada, Klein, Ryška (87. Rosa) - Verbíř, Szabo (78. Benát), Abanda, Fenin (47. Doležal) – Rilke, Mašek.

Střely na branku: 4:4
Střely mimo branku: 2:4