FK Teplice - FK Chmel Blšany - komentář k zápasu

Tepličtí fotbalisté prodloužili sérii neporazitelnosti na patnáct zápasů. Ve 27. kole 1. Gambrinus ligy zdolali Na Stínadlech poslední Blšany 2:1. Utkání rozhodla pohotová dorážka obránce Pavla Krmaše. Ten o vítězství Teplic rozhodl v 74. minutě. "Pro nás jsou to obrovsky důležité tři body, i když se nerodily lehce," uvedl na tiskové konferenci teplický trenér Vlastislav Mareček. Jeho protějšek Michal Bílek byl smutný z výsledku, hru svých svěřencí ovšem ocenil. "Hráčům nemůžu nic vytknout, odevzdali maximum, co je v jejich silách. Ve hře byly technické nedostatky, nezvládali jsme rychlý přechod do útoku. Nedařila se nám předfinální a finální fáze a proto jsme brejky nedotáhli do šancí. Také jsme neuhlídali standardní situace, které mají domácí dobře nacvičené," řekl blšanský kouč.

Tepličtí fotbalisté se na výhru pořádně nadřeli. "Nebyl to pohledný zápas, ale my bojovali a jsme rádi, že jsme nakonec vítězství strhli na svou stranu," těšilo Michala Doležala, který přišel na hřiště o poločase za obránce Kaufmana. "Tím že jsme si nechali dát gól, tak jsme museli hrát s větší mírou rizika. V úvodu druhého poločasu to byla křeč, přes kterou jsme se dostali jenom vůlí a díky ní jsme i zápas vyhráli," prohlásil Mareček. Žlutomodří utkání dobře rozehráli, brzy vedli po hlavičce Džeka, ale následně promarnili šance Rilke a Štohanzl a hosté z první vážnější akce z penalty vyrovnali. "Chápu, že diváci by chtěli vidět atraktivnější hru. Věřte nám, že i my chceme, ale někdy to prostě nejde tak, jak bychom si představovali," sdělil autor vítězné branky Pavel Krmaš. "Taky bysme měli větší radost, kdybychom vyhráli tři čtyři nula, ale sráží nás takové chyby... Kdyby jsme dali na dva nula, hrálo by se nám jednodušeji," mrzelo ho, že jeho tým soupeře nedorazil druhou trefou.

Už v neděli nastoupí tepličtí hráči k dalšímu domácímu utkání, tentokrát proti Jablonci. "Všichni k nám přijedou s tím, že jsme favorit a oni nemají co ztratit. Ale domácí prostředí nám velí vyhrát. Za celou sezonu jsme tady prohráli jen jednou, proto chceme udržet plusové body a domácí utkání zvládnout," uvedl Krmaš. "Než o Jablonec se musíme starat hlavně sami o sebe. Musíme se na utkání pořádně připravit a poprat se o tři body," burcuje trenér Mareček.

V sekci "Liga živě" najdete fotografie a video rozhovory s Pavlem Krmašem, Michalem Doležalem a sestřih nejdůležitějších momentů zápasu.

FK Teplice - Chmel Blšany 2:1 (1:1)

Branky: 15. Džeko, 74. Krmaš - 44. Šindelář z pen. Rozhodčí: Královec - Jošec, Pospíšil. ŽK:Sabou, Verbíř, Jirsák - Krejčí, Broschinský. Diváci: 3670. Teplice: Poštulka - Kaufman (46. Doležal), Rada, Hunal, Krmaš - Štohanzl (66. Fenin), Jirsák, Sabou (77. Klein), Verbíř - Rilke, Džeko. Blšany:Slavík - Krejčí (85. Kacafírek), Müller, Šourek, Broschinský - Michal, Brunclík (80. Volek), Vorel, Trapp, Šindelář - Polodna.