FK Teplice oceněn Arkadií za podporu v roce 2018

Ve čtvrtek 11. dubna v Zahradním domě v Teplicích převzal za FK Teplice jeho ředitel Petr Hynek od zástupců Arkadie jedno z ocenění, které jsou každoročně udělovány za významnou podporu této organizace. Zatímco vlastník klubu společnost AGC Flat Glass Czech, a.s. získala za její dlouholetou podporu již v minulosti dokonce i hlavní Cenu Arkadie (za rok 2011), tak fotbalový klub získal toto ocenění vůbec poprvé. "Vážíme si toho, že jsme se stali prvním sportovním klubem v historii (od roku 2001), který byl Arkadií takto oceněn," říká Petr Hynek. "Jsme velmi rádi, že do aktivit na podporu Arkadie se nám během roku 2018 postupně podařilo zapojit nejen hráče A týmu či zaměstnance klubu, ale také naše mládežníky, včetně některých jejich rodičů a v neposlední řadě i samotné fanoušky," dodává CSR manažer FK Teplice Vilém Kunz.

Realizované projekty, kterým žlutomodří pomáhali, byly opravdu rozmanité, ať již se jednalo o zapojení více než šedesáti mladých hráčů a hráček do charitativní iniciativy Každý krok pomáhá na podporu Arkádie, předávání vánočních dárků Pavlem Verbířem za A tým, či Žlutomodrá splněná přání, resp. jejich prvního hosta pana Láďu z chráněných dílen Arkádie. Mezi našimi fanoušky si postupně poměrně velkou oblibu získaly i žlutomodré Náramky vítězství, které byly vyrobeny právě mentálně postiženými klienty Arkadie. Veškeré příjmy získané z jejich prodeje směřovaly výhradně na podporu této organizace.

Také v průběhu celého roku 2019 se klub chystá v těchto různorodých aktivitách na podporu Arkadie nejen pokračovat, ale zároveň spolupráci postupně ještě více rozvinout. Tento měsíc teplické fotbalisty na pohárovém domácím zápase se Spartou v minulém týdnu nás podporovala skupina věrných fanoušků z Arkadie, koncem měsíce pak navštíví mladí fotbalisté klienty stacionáře Arkadie v Novoveské ulici.

Co je teplická Arkadie
Arkadie vznikla před více než 25 lety z iniciativy rodičů dětí se zdravotním postižením, kteří se nechtěli smířit pouze s ústavní péčí pro své děti. V současné době poskytuje své služby pro více než 200 osob se zdravotním postižením a jejich rodiny. Mezi poskytované služby patří výchova a vzdělávání v základní a praktické škole, poskytování různých druhů sociálních služeb či zaměstnávání v chráněných dílnách. Snahou je vytvoření takového prostředí, aby člověk s postižením měl možnost se dle svých schopností zapojit do běžného života. Další informace k činnosti Arkadie získáte na: http://www.arkadie.cz