Fotbalový rok 2020 zakončíme ve středu ve Zlíně

V posledním utkání tohoto roku pojedou Teplice do Zlína. Duel s celkem, který je v tabulce FORTUNA:LIGY na solidním jedenáctém místě s šestnácti body, začíná ve středu v 15 hodin.

Teplice jedou na Moravu posílené hubenou, ale velmi cennou výhrou 1:0 nad Brnem, kterou zařídila patička Tomáše Kučery 12 minut před koncem. "Vládne spokojenost, že jsme se oklepali po debaklu v Plzni a získali veledůležité tři body. První půle se mi líbila více, měli jsme víc šancí i lepší hru, navíc jsme hosty do ničeho nepouštěli. Po obrátce jsem z týmu cítil zodpovědnost. Hra se vyrovnala. Přiklonilo se k nám štěstí. Pak nás jednou zachránil Kuba Diviš. Musím pochválit i celý tým, jak defenzivně pracoval. A také za to, jak se otřepal po Plzni, výhru si za to zasloužil," říkal v neděli trenér Teplic Radim Kučera. Spokojený byl pochopitelně i jeho jmenovec Tomáš, autor vítězné branky. "Doufám, že se zkonsolidujeme a začneme sbírat body pravidelně. Myslím, že máme dobrý kádr. Dnes to byl zápas o šest bodů. mám radost, že se to přiklonili k nám poté, co jsme měli šance už v první půli."

Ani ve Zlíně Tepličtí nechtějí vyjít naprázdno. "Nepojedeme do Zlína s poraženeckou náladou. Nejsme ještě v žádném klidném středu tabulky, čeká nás ještě hodně práce. Pro takový ten klid je ale nedělní vítězství důležitý počin. Musíme se posouvat dál a dál a dělat další kroky. Tým by měl být daleko více hladovější a neuspokojovat se. Věřím, že dobré a špatné věci budou tým posouvat," přeje si Radim Kučera. Zlín v neděli remizoval 0:0 v Praze s Pardubicemi, byl ale daleko lepším týmem, který si vytvořil i více šancí. „Venku jsme sice získali plusový bod, ale celkově výsledek vnímám jako ztrátu. Bohužel nám chyběla poslední tečka, abychom dali gól a odvezli si všechny body. Jinak je důležitá alespoň nula vzadu,“ prohlásil obránce Zlína Lukáš Vratšil. „Měli jsme několik šancí, mohli dát čtyři nebo pět gólů. Pokud bychom byli produktivní, zápas mohl být úplně jiný,“ přidal Vraštilův spoluhráč Patrik Slaměna.

Utkání Zlín - Teplice se začíná ve středu 23. prosince v 15.00.